Gwiazda TVN przyznała się do ciężkiej choroby. Trudno żyć z jej schorzeniem

Gwiazda TVN przyznała się do ciężkiej choroby. Trudno żyć z jej schorzeniem Źródło: YouTube / TVN Series

TVN nawiązał współpracę z Marianną Kowalewską przy serialu "Pułapka", pozwalając jej rozwinąć aktorskie skrzydła przed bardzo szeroką widownią. Artystka niedawno przyznała się fanom do poważnej choroby. Chociaż schorzenie jest naprawdę trudne, Kowalewska zdecydowanie się nie poddaje.

TVN zapewnił Mariannie Kowalewskiej duży rozgłos oraz sympatię widzów. Znana z "Pułapki" aktorka wystąpiła także w innej hitowej produkcji, czyli serialu "Rojst". Przyznać więc trzeba, że kariera artystki bardzo dynamicznie się rozwija, rozkładając przed nią szeroką gamę perspektyw.

TVN: gwiazda stacji podzieliła się z fanami trudnymi doświadczeniami

Jeszcze jakiś czas temu Kowalewska borykała się jednak z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Te zaczęły się w 2015 roku, stawiając pod znakiem zapytania jej aktorską przyszłość. Artystka usłyszała bowiem diagnozę: wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Życie uratowała jej stomia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- O mojej chorobie i stomii mówię otwarcie. Chciałabym by każdy, kto z tego powodu zmaga się z wykluczeniem, mógł w pełni rozpocząć realizację swoich marzeń i pasji. Pragnę nieść wsparcie tym, którzy wstydzą się wychodzić z domu, realizować swoje zamierzenia zawodowe lub po prostu zwyczajnie umawiać się na randki. Stomia przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranej bieliźnie naprawdę w niczym nie przeszkadza - powiedziała otwarcie Kowalewska, która aktywnie działa na rzecz stomików oraz stomiczek.

Artystka aktywnie przeciwdziała stygmatyzacji stomików

Artystka stworzyła nawet specjalną linię bielizny i ubrań, będących wyjątkowo wygodnymi dla osób ze stomią. Marka, którą założyła, nosi nazwę Tutti. Poza tym Kowalewska pozostaje ambasadorką Fundacji Stomalife.

Dzisiaj grzeje: 1. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
2. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

- Cała choroba trwała prawie cztery lata. Wrzodziejące zapalenie jelita. Dla mnie ciało było wtedy bólem. Po prostu. Takie poczucie, że już więcej fizycznie nie zniesiesz. Stomia i operacja to była jedyna opcja, która uratowała mi życie. Najbardziej się cenię za odwagę i dlatego z tym przyszłam do ludzi. Bo ja nie jestem jedyna. Chciałabym, żeby poprzez szerzenie świadomości na temat stomii, zniknęły stereotypy. Blizny są świadectwem drogi, świadectwem walki, świadectwem zwycięstwa. Moje ciało to moja historia - wyznała szczerze Kowalewska w spocie promocyjnym swojej marki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  3. Ciężka choroba drastycznie zmieniła Ewę Drzyzgę. Ciągły ból, była na skraju
  4. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Źródła: Onet, Wysokie Obcasy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News