Głęboki żal. Jankowski nie żyje

Głęboki żal. Jankowski nie żyje Źródło: .

TVN poinformowało o bardzo smutnej wiadomości. Nie żyje bardzo ważna osoba dla polskiej historii najnowszej. Odeszła legenda "Solidarności" i bardzo ważna postać dla Warszawy. Kondolencje dla rodziny spływają z całej Polski.

TVN donosi o bardzo smutnej wiadomości związanej z polską sceną polityczną. Zmarła postać związana z mazowieckim oddziałem "Solidarności". Nie żyje Maciej Stanisław Jankowski. Zmarł w wieku 73 lat. 

TVN informuje o śmierci Jankowskiego 

TVN poinformował o śmierci Macieja Stanisława Jankowskiego. Był jednym z kluczowych działaczy NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze. Opozycjonista w latach PRL-u, z zawodu spawacz. Człowiek o wielkim sercu bijącym dla Warszawy, w której się urodził i działał. 

Podczas stanu wojennego był internowany od 13 grudnia 1981 roku do 27 marca 1882 roku. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski na mocy postanowienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 28 sierpnia 2009. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Głęboki żal

Maciej Stanisław Jankowski 1980 roku wstąpił do "Solidarności" i bardzo szybko stał się liderem mazowieckich struktur tego związku. Był członkiem antykomunistycznej opozycji, w związku z czym nie uniknął internowania podczas stanu wojennego. Od 1990 roku był wiceprzewodniczącym NSZZ "Solidarność" na Mazowszu, a później - aż do 1998 roku - kierował całym regionem związku.

Informacja o jego śmierci pojawiła się na stronie NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze.

- Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Macieja Stanisława Jankowskiego, byłego Przewodniczącego Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ 'Solidarność' posła na Sejm III kadencji - napisano w kondolencyjnej notatce. 

Obecny przewodniczący, Andrzej Kropiwnicki, złożył rodzinie Jankowskiego głębokie wyrazy współczucia. Pogrzeb ma się odbyć  16 lipca br. o godz. 14.00. Ciało działacza spocznie na Cmentarzu Powązkowskim.

W 1997 roku w wyborach Jankowski uzyskał w Warszawie mandat posła i wszedł do Sejmu z list AWS (Akcji Wyborczej Solidarność). Poza polityką, działacz był również mistrzem Polski judo w kategorii wagi ciężkiej z roku 1967 roku. 

Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, ale w ramach protestu przeciwko rządom PiS, zdecydował się z niego zrezygnować. Podczas programu "Kropka nad i", oddał odznaczenie Monice Olejnik, żeby ta przekazała je na aukcję charytatywną. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Wiśniewski OSZALAŁ! To, co powiedział przed tysiącami widzów do Dominiki Tajner po prostu nie mieści się w głowie! Fanom opadły szczęki
  2. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  3. Ekspert TVP właśnie potwierdził najgorszą wizję Jackowskiego. Chodzi o "ekstremalne zjawiska pogodowe"
  4. Styliści złapali się za głowy. Tak teraz wygląda 14-letnia Roksana Węgiel, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Mieszkaniec przypadkiem wszystko nagrał. Przełomowy odzew na apel policji ws. zaginionego Dawida
  6. Wszyscy pokochali go za dziecięcą rolę w "Ranczo". Po latach jest takim amantem, że niejedna miłośniczka serialu może stracić dla niego głowę
  7. Polski gwiazdor ciężko raniony nożem, w stanie krytycznym trafił do szpitala. Porażające informacje Polsatu

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News