Dramatyczne informacje TVN. 11-latek z połamanym kręgosłupem jeździł od szpitala do szpitala

Dramatyczne informacje TVN. 11-latek z połamanym kręgosłupem jeździł od szpitala do szpitala Źródło: youtube.com/KlodzkoNeeds Batman

TVN wczoraj popołudniu podzielił się informacją odnośnie chłopca, który połamał kręgosłup. Nastolatek był zmuszony podróżować od szpitala do szpitala. W jego stanie było to bardzo ryzykowne.

TVN przekazał niepokojące informacje prosto z województwa łódzkiego. 11-letni chłopiec, który doznał poważnego urazu kręgosłupa, po transporcie śmigłowcem musiał kilka razy zmieniać karetki, by trafić na odpowiedni oddział.

TVN: już w czasie lotu lekarze dostali informację o zmianie placówki

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa siedmiu nastolatków przebywała w okolicach ulicy Mostowej w Sieradzu. Jeden z chłopców wszedł na przęsło znajdującego się w pobliżu mostu - tak poinformował aspirant sztabowy sieradzkiej policji. Gdy po upadku 11-latka wezwano pomoc, lekarze stwierdzili, że cierpi na "ostry brzuch" (wymagający interwencji chirurga), ma połamane kończyny i odmę płucną.

Ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zadecydowali, że przetransportują chłopca do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przemawiało za tym to, że ten szpital ma zarówno lądowisko LPR, a także posiada najwyższy poziom referencyjności w Polsce - chłopiec mógł szybko trafić na stół. Zespół podczas lotu został jednak poinformowany, że muszą polecieć do szpitala na ul. Sporną.

Z karetki do karetki - w końcu trafił na odpowiedni oddział

Rzecznik szpitala Matki Polki po fakcie wyjaśnił, że tamtego wieczora mieli pełne obłożenie i nie było możliwości umieszczenia chłopca na OIOM-ie. Z kolei szpital na Spornej takie miejsce posiadał, ale nie był wyposażony w lądowisko. Ratownicy musieli polecieć do szpitala im. Mikołaja Kopernika, tam przenieść chłopca do karetki i dopiero przewieźć na Sporną.

Gdy dotarli na miejsce, rentgen wykazał, że nastolatek ma pęknięty kręgosłup, ale szczęście w nieszczęściu rdzeń nie został uszkodzony. Lekarze ze Spornej odesłali go jednak do szpitala Matki Polki, do którego miał trafić od razu. Nie potrzebował miejsca na OIOM-ie, a na oddziale neurochirurgii dziecięcej. Obyło się bez operacji, a stan chłopca jest stabilny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Całe zamieszanie było spowodowane przez diagnozę ratowników, którzy pierwsi zjawili się na miejscu wypadku. Podejrzenia, jakie mieli co do stanu zdrowia 11-latka, okazały się niezbyt trafne, ale tak poważne, że chłopiec według lekarzy powinien trafić na OIOM. Dopiero po kompleksowych badaniach można było zadecydować, gdzie dokładnie przewieźć nastolatka.

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Niemożliwe! Synek Marty Kaczyńskiej nie nazywa się tak, jak wszyscy myśleli. Oto jego prawdziwe imię
  4. TVP i Polska w żałobie. Nie żyje legendarny komentator sportowy, miał 70 lat
  5. Przez 20 lat więził i gwałcił swoją pasierbicę. Jej życie zamienił w piekło, musiała urodzić 9 dzieci
  6. Dondald Trump: Niewiele krajów może dołączyć do ruchu bezwizowego, ale Polska jest jednym z nich

 

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu