Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem Źródło: .

TVN po raz kolejny ostrzega przed coraz bardziej zabójczymi upałami. Dziś kolejny dzień zmagań nie tylko z temperaturą idącą na rekord, ale również z burzami oraz gradem.

TVN przekazuje po raz kolejny złe wieści. Gdy z internetu lub teleodbiorników słyszy się o kolejnym dniu przepełnionym temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza, każdy przyjmuje to z rezygnacją. Męczące upały dla większości osób są prawdziwym utrapieniem. Dziś może nieco się ochłodzić przez burze i deszcze, jednak pół kraju dalej będzie mierzyć się z potwornym skwarem.

Prognoza pogody na czwartek daje nadzieję na ochłodzenie dla połowy Polski. IMGW nadal wydaje ostrzeżenia 2. stopnia

Wczorajszy dzień był jednym z najtrudniejszych od początku wybuchu wysokich temperatur. Termometry pokazywały takie liczby, że niektórzy łapali się za głowę. Dziś mogą ucieszyć się z ciut niższych wartości, ale obkupione to będzie brzydką aurą. Wczorajszy rekord ciepła padł w Bydgoszczy, gdzie odnotowano aż 35 stopni Celsjusza.

Dzisiejsze najcieplejsze miejsca to Rzeszów, Warszawa i Kraków. W tych miastach będzie odpowiednio 34, 33 i 32 stopnie powyżej zera. Najchłodniej zapowiada się ściana zachodnia: około 24 stopni w Zielonej Górze i Szczecinie. To też konsekwencja nocnych burz i opadów.

IMGW nie ustaje w wydawaniu kolejnych alertów. Upały i burze z gradem opanują dziś większą część kraju. Meteorolodzy są jednocześnie przerażeni i zachwyceni tym, jak korzystne są w dziś w Polsce warunki do generowania tornad. Jedynie zachód i południe Polski mogą poczuć się bezpiecznie.

TVN: Ostrzeżenia 2. stopnia dla całej wschodniej Polski

Ostrzeżenia 2. stopnia przed upałami oraz burzami z gradem jednocześnie są wydane dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, wschodniej części opolskiego i północnej części województw małopolskiego i podkarpackiego.

W tych województwach jeśli wystąpią wyładowania i opady, będą mieć one charakter krótkotrwały i intensywny. Krótko przed nimi nie będzie rzadkością wystąpienie trąb powietrznych. Front burzowy z gradem, burzami i trąbami powietrznymi będzie kierował się sukcesywnie na wschód.

Mieszkańcy tych województw powinni mieć się na baczności i gdy tylko usłyszą grzmoty, schować się w domu. Wskazane jest usunięcie ruchomych przedmiotów z balkonów i sprzed domów, gdyż stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. Alert IMGW obowiązuje do godziny 6 rano w piątek.

Z kolei ostrzeżenia 1. stopnia są zapowiedziane dla mieszkańców Pomorza oraz południowych powiatów małopolskiego i podkarpackiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spaść może nawet do 60 litrów na metr kwadratowy w lokalnych komórkach deszczowych i burzowych, a dodatkowym zagrożeniem jest grad i porywisty wiatr osiągający wartość nawet 115 km/h.

IMGW alarmuje, by schronić się w domach i zadbać o schładzanie się oraz regularne nawadnianie. Szczególnie grad może być mocno niebezpieczny, po ostatnim zjawisku w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie kula gradu osiągała średnicę 12 centymetrów i z łatwością niszczyła auta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spektakularna metamorfoza Kingi Dudy! Nie uwierzycie, co postanowiła zrobić ze swoim wyglądem
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Bardzo smutny dzień. Ostatnie pożegnanie b. polskiego ministra i członka obrad Okrągłego Stołu
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News