TVN właśnie ujawnił nieznane zdjęcie Adamowicza na chwilę po zamachu. Bardzo smutne, tylko dla osób o mocnych nerwach [FOTO]

TVN właśnie ujawnił nieznane zdjęcie Adamowicza na chwilę po zamachu. Bardzo smutne, tylko dla osób o mocnych nerwach [FOTO] Źródło: .

TVN ujawnił niepublikowane dotąd zdjęcia Pawła Adamowicza, za zgodą jego rodziny. Fotografię zrobiono tuż po zamachu na prezydenta Gdańska, który miał miejsce podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TVN w rocznicę śmierci byłego prezydenta Gdańska upublicznił zdjęcia zza kulis sceny, na której mężczyzna został zaatakowany przez nożownika. Rodzina Pawła Adamowicza wyraziła zgodę na publikację wstrząsającej fotografii. Widać na niej tragicznie zmarłego polityka.

TVN wyjawił niepublikowane zdjęcie Pawła Adamowicza

Do tragedii, która wstrząsnęła całym krajem, doszło rok temu podczas 27. finału WOŚP. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika na oczach tysięcy mieszkańców miasta, którzy przybyli wesprzeć fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż przed atakiem, Paweł Adamowicz wygłosił wzruszającą przemowę.

- Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję. Na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam - powiedział Adamowicz tuż przed atakiem nożownika.

W czasie przemowy polityka, na scenę wtargnął Stefan W. i ugodził Adamowicza nożem. Wszystko odbyło się na oczach mieszkańców, którzy nie mieli pojęcia, że nagłe zamieszanie na scenie spowodowane śmiertelnym atakiem. Prezydent został przewieziony do szpitala, ale zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Nożownika aresztowano, mężczyzna wciąż czeka na proces.

TVN przygotował wzruszający materiał o polityku z okazji rocznicy jego śmierci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fakty TVN z okazji rocznicy śmierci Pawła Adamowicza pokazały niepublikowane wcześniej zdjęcie, wykonane tuż po zamachu na polityka. Widać na nim, jak ranny mężczyzna oczekuje na przyjazd pogotowia ratunkowego. Prezydent jest jeszcze przytomny, siedzi na jednym z elementów sceny i z wyrazem ogromnego bólu na twarzy trzyma się kurczowo za brzuch. To właśnie w to miejsce śmiertelny cios zadał Stefan W.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwięzione w mieszkaniu dziecko z głodu jadło proszek do prania. Matka w tym czasie bawiła się w klubach
2. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show

Zdjęcie zostało pokazane za zgodą rodziny tragicznie zmarłego polityka. Poruszający materiał, upamiętniający zmarłego prezydenta przygotowany został przez Arletę Zalewską, a wzruszające zdjęcie obiegło krajowe media.


Fakty TVN / 13.01.2020 r.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życie
  2. Wypłata 13. emerytury obniży zwykłą emeryturę. Polaków czeka dramatyczna sytuacja
  3. Niepokojące doniesienia ws. Mandaryny. Była żona Wiśniewskiego nie dała rady?
  4. W końcu podjęto decyzję ws. grobu Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina nie będzie zadowolona
  5. Sylwia Bomba pokazała się w stylizacji, która nie pasuje do młodej mamy. Uwagę przykuwa jeden szczegół

źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News