GIF pilnie wycofuje z aptek popularny lek na zgagę. TVN: przekroczono limit substancji mogącej powodować raka

GIF pilnie wycofuje z aptek popularny lek na zgagę. TVN: przekroczono limit substancji mogącej powodować raka Źródło: pikio.pl

TVN informuje o pilnym wycofaniu przez GIF popularnego leku na zgagę. Jak podaje stacja, w składzie specyfiku przekroczony został limit substancji, która może powodować raka.

TVN donosi o tym, że GIF w trybie natychmiastowym wycofuje popularny lek, który stosowany jest podczas leczenia zgagi. Okazuje się, że w składzie preparatu przekroczony został limit substancji, która może być bardzo szkodliwa dla zdrowia. Specyfik ten zniknie z aptek. 

TVN informuje o wycofaniu szkodliwego leku 

TVN przekazał informację dotyczącą decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Aż dziewięć serii popularnego specyfiku stosowanego na zgagę, a także używanego przez osoby cierpiące na wrzody żołądka, może zawierać substancję powodującą raka. 

Chodzi o Ranitydynę Aurovitas, produkowaną przez Aurovitas Pharma Polska sp. z o.o. W niektórych partiach leku stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego limitu zanieczyszczenia NDMA. Lepiej zapoznać się z numerami seryjnymi felernych egzemplarzy. Stosowanie tego preparatu może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lista szkodliwych preparatów 

Ranitydyna jest powszechnie stosowanym środkiem na leczenie dolegliwości, jaką jest zgaga. Przekroczony limit NDMA  znajdujący się w składzie leku może prowadzić do poważnych zmian w funkcjonowaniu wątroby, która najbardziej podatna jest na negatywny wpływ tej substancji. Istnieje podejrzenie, że konsekwencją może okazać się nawet zachorowanie na raka. Oto lista szkodliwych partii Ranitydyny Aurovitas: 

- NCSA18009-A, data ważności: 09.2020,
- NCSA18010-A, data ważności: 09.2020,
- NCSA18011-B, data ważności: 09.2020,
- NCSA19002-B, data ważności: 01.2021,
- NCSA19003-A data ważności: 01.2021,
- NCSA19004-A data ważności: 01.2021,
- NCSA19009-A data ważności: 02.2021,
- NCSA19016-A data ważności: 04.2021,
- NCSA19017-A data ważności: 04.2021.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny aktor. Miał raka MÓZGU, bardzo cierpiał. Fani w żałobie
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Te egzemplarze w trybie natychmiastowym zostały wycofane ze sprzedaży w aptekach. Oświadczenie GIF związane jest z troską o zdrowie pacjentów. Każdy, kto znajduje się w posiadaniu tego preparatu, powinien sprawdzić czy, nie pochodzi on właśnie z tych wadliwych serii. Lepiej bowiem nie narażać się na niepotrzebne ryzyko związane z pogorszeniem swojego stanu zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kasjer z Lidla WYROLOWAŁ staruszka z płatnością. Myślał, że nikt go nie widzi
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Fotograf zobaczył, że panna młoda się trzęsie i natychmiast przerwał ślub. Złamał panu młodemu nos
  4. Babcia wydawała dziwne dźwięki. Powiedziała 4 słowa i świat im się zamazał, przerwali jej koszmar na żywo
  5. Ukryli prawdziwy powód eliminacji z "Tańca z gwiazdami?" Na jaw wychodzą kulisy wczorajszego odcinka

Źródło: TVN 24

Następny artykuł