Tragiczne informacje obiegają media. Nie żyje gwiazda MasterChefa

Tragiczne informacje obiegają media. Nie żyje gwiazda MasterChefa Źródło: pixabay MartisFuksu

TVN z wielkim sukcesem wprowadził do polskiej telewizji światowy format, jakim jest MasterChef. Jest to obecnie jeden z najchętniej oglądanych programów stacji. Z edycji na edycję poziom konkurencji wzrasta, a gwiazdy zapraszane w roli gości to coraz więksi szefowie kuchni. Niestety świat obiegła smutna wiadomość o śmierci jednego najbardziej uwielbianych uczestników show.

TVN pierwszy odcinek MasterChefa wyemitował w 2012 roku i od tamtej pory, jest to niekwestionowany hit gromadzący przed telewizorami ogrom widzów. 

Niekwestionowany autorytet w kuchni

W wieku 79 lat zmarł jeden z największych szefów kuchni, Michel Roux. Zmarł w swoim domu w Bray, Berkshire w otoczeniu rodziny. W oświadczeniu rodzina potwierdziła, że jego śmierć była spowodowana długotrwałymi problemami ze zdrowiem. Kucharz chorował na idiopatyczne włóknienie płuc, które jest chorobą o charakterze przewlekłym o nieznanej przyczynie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Ognisko zapalenia ma miejsce w śródmiąższu płuca, na której rozpięte są pęcherzyki płucne oplecione przez sieć naczyń krwionośnych. W związku ze schorzeniem zaburzeniu ulega proces dostarczania do tkanek tlenu. Rodzina dziękując wszystkim za wsparcie w trakcie trwania choroby, poprosiła o uszanowanie uczuć oraz prawa do prywatności w czasie tego trudnego okresu.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Odwiedził TVN i polskich uczestników konkursu

Pod Michelem Roux pracowali najbardziej znani kucharze, tacy jak na przykład Gordon Ramsay czy Marco Pierre White. Najbardziej znany był z restauracji Le Gavroche, którą otworzył wraz ze swoim bratem Albertem w Londynie. Legenda kuchni chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez lata.

W jednej z edycji polskiej wersji MasterChefa był gościem specjalnym i zachęcał uczestników, by nigdy nie rezygnowali z pasji gotowania. Sama Magda Gessler przyznała, że był on dla niej niezwykłym natchnieniem i jest jednym z powodów, przez które gotuje. Roux wielokrotnie pojawiał się również w innych edycjach programu. Jego syn, Michel Roux Jr, był jurorem w specjalnej edycji programu, MasterChef: The Professionals.

Michel Roux urodził się w 1941 roku w Charolles, Saône-et-Loire we Francji, jednak na stałe mieszkał w Anglii. Jego wcześniej wspomniana restauracja była pierwszym lokalem w Wielkiej Brytanii, która zdobyła gwiazdkę Michelin. Miało to miejsce w 1974 r., a kilka lat później bo w 1982 była także pierwszą, która zdobyła trzy gwiazdki. Jego śmierć poruszyła wielu ludzi, a w mediach społecznościowych zaczęto żegnać kucharza. Wielu ludzi wspomina jak wielką był dla nich inspiracją do tego aby zostać kucharzem.

Źródło: youtube/TVNFoodie

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty, które wywołują wzdęcia. Lista zdumiewa, o większości z nich prawie nikt nie ma pojęcia
  2. Nie żyje legenda europejskiego sportu. Ogromna strata, fani pogrążeni w żałobie
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. Niemal nikt nie wie, że każda kasa w Lidlu ma ukrytą funkcję. Mało kto jej używa i bardzo źle

Źródło: Metro UK 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News