Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach

Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach Źródło: .

TVN opublikował pilne ostrzeżenie, które wydał IMGW. Pogoda w najbliższych dniach nie będzie łaskawa. Przebywanie na zewnątrz może być niebezpieczne, a w piątek i sobotę lepiej zostać w domach. Wszystko ze względu na to, że do naszego kraju wracają anomalie pogodowe.

TVN informuje o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych, jakie czekać nas będą w najbliższych dniach. Pogoda, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, nie będzie łaskawa. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami, w piątek i sobotę lepiej będzie zostać w domu.

TVN informuje o zagrożeniach pogodowych. To będą trudne dni

Dwa najbliższe dni miną pod znakiem gwałtownej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia. Według meteorologów szczególnie zagrożone groźnymi burzami są południowe regiony Polski. Ale mocne opady i burze pojawią się w większości kraju. Synoptycy ostrzegają - będzie niebezpiecznie.

W piątek i sobotę trzeba przygotować się na częste opady. Pojawią się one w większości regionów Polski. Burze wystąpią lokalnie, przede wszystkim w piątek na południowym zachodzie. Meteorolodzy przewidują wystąpienie silnych opadów, spadnie nawet do 20 litrów na metr kwadratowy. Towarzyszyć im będzie silny wiatr, w porywach do 60 km na godzinę. Jak podaje TVN, IMGW planuje wydać żółte alerty dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Obowiązywać będą od piątku od godziny 7:30 aż do 7:30 w sobotę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Weekend pod znakiem burz. Obfite opady i silny wiatr

To nie koniec niemiłych wiadomości. Pogoda w weekend również nie będzie rozpieszczać Polaków. Burz będzie jeszcze więcej, a opady będą mocniejsze niż w piątek. Meteorolodzy przewidują deszcz sięgający miejscami 20-25 litrów na metr kwadratowy. Będzie też mocno wiało, w porywach do 60 kilometrów na godzinę. 

IMGW planuje wydanie alertów pierwszego stopnia dla kilku województw. Szczególnie zagrożone będą województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie. Ostrzeżenia będą obowiązywać między 7:30 w sobotę a 7:30 w niedzielę. Wskazane jest regularne sprawdzanie alertów pogodowych wydawanych przez państwowe instytucje. Zalecane jest także nie wychodzenie z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Warunki atmosferyczne mogą być niebezpieczne. Od drugiej połowy lipca zapowiadana jest kolejna zmiana pogody. Tym razem mają powrócić fale tropikalnych upałów.

  1. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Mieli 15 wolnych łóżek, odesłali go do innego szpitala. Wstrząsające doniesienia, nie żyje Marcin
  4. 5-letnie dziecko budzi się po operacji samotne i przerażone. Jego prośba rozrywa serce
  5. Tragiczna śmierć 22-latka. Wszystko przez napój, który codziennie piją miliony
  6. Kobieta otworzyła listonoszowi drzwi, a potworny odór ściął go z nóg. Gdy przyjechali policjanci, aż pobledli
      

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu