Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach

Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach Źródło: .

TVN opublikował pilne ostrzeżenie, które wydał IMGW. Pogoda w najbliższych dniach nie będzie łaskawa. Przebywanie na zewnątrz może być niebezpieczne, a w piątek i sobotę lepiej zostać w domach. Wszystko ze względu na to, że do naszego kraju wracają anomalie pogodowe.

TVN informuje o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych, jakie czekać nas będą w najbliższych dniach. Pogoda, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, nie będzie łaskawa. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami, w piątek i sobotę lepiej będzie zostać w domu.

TVN informuje o zagrożeniach pogodowych. To będą trudne dni

Dwa najbliższe dni miną pod znakiem gwałtownej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia. Według meteorologów szczególnie zagrożone groźnymi burzami są południowe regiony Polski. Ale mocne opady i burze pojawią się w większości kraju. Synoptycy ostrzegają - będzie niebezpiecznie.

W piątek i sobotę trzeba przygotować się na częste opady. Pojawią się one w większości regionów Polski. Burze wystąpią lokalnie, przede wszystkim w piątek na południowym zachodzie. Meteorolodzy przewidują wystąpienie silnych opadów, spadnie nawet do 20 litrów na metr kwadratowy. Towarzyszyć im będzie silny wiatr, w porywach do 60 km na godzinę. Jak podaje TVN, IMGW planuje wydać żółte alerty dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Obowiązywać będą od piątku od godziny 7:30 aż do 7:30 w sobotę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Weekend pod znakiem burz. Obfite opady i silny wiatr

To nie koniec niemiłych wiadomości. Pogoda w weekend również nie będzie rozpieszczać Polaków. Burz będzie jeszcze więcej, a opady będą mocniejsze niż w piątek. Meteorolodzy przewidują deszcz sięgający miejscami 20-25 litrów na metr kwadratowy. Będzie też mocno wiało, w porywach do 60 kilometrów na godzinę. 

IMGW planuje wydanie alertów pierwszego stopnia dla kilku województw. Szczególnie zagrożone będą województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie. Ostrzeżenia będą obowiązywać między 7:30 w sobotę a 7:30 w niedzielę. Wskazane jest regularne sprawdzanie alertów pogodowych wydawanych przez państwowe instytucje. Zalecane jest także nie wychodzenie z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Warunki atmosferyczne mogą być niebezpieczne. Od drugiej połowy lipca zapowiadana jest kolejna zmiana pogody. Tym razem mają powrócić fale tropikalnych upałów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Mieli 15 wolnych łóżek, odesłali go do innego szpitala. Wstrząsające doniesienia, nie żyje Marcin
  4. 5-letnie dziecko budzi się po operacji samotne i przerażone. Jego prośba rozrywa serce
  5. Tragiczna śmierć 22-latka. Wszystko przez napój, który codziennie piją miliony
  6. Kobieta otworzyła listonoszowi drzwi, a potworny odór ściął go z nóg. Gdy przyjechali policjanci, aż pobledli
      

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News