Niestety, YAP już nad Polską. Pogodynka TVN przekazała złe wiadomości na weekend

Niestety, YAP już nad Polską. Pogodynka TVN przekazała złe wiadomości na weekend Źródło: Screen/ Ventusky.com

TVN nie ma dobrych informacji pogodowych. Polska znajduje się pod wpływem niżu YAP, który może mieć wpływ na samopoczucie. A to niestety dopiero początek złych informacji.

TVN potwierdza swoją prognozą pogody, że warunki atmosferyczne w najbliższym czasie nie będą rozpieszczały Polaków. Mieliśmy kilka miesięcy by przywyknąć do destabilizacji pogody oraz mieszanki upałów i obfitych opadów. Teraz do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niż Yap, który może mieć niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. 

TVN ostrzega przed niżem YAP. Jest niekorzystny

Sobotnia pogoda w Polsce ukształtowana jest przez YAP. Jest to głęboki układ niżowy znad Wysp Brytyjskich, dokładnie przyszedł ze Szkocji. Jego wpływ aurę jest zdecydowanie niekorzystny. Nad Polska dominują ciemne chmury, występują mocne opady deszczu i gwałtowne burze, także z gradem. Wydane zostały ostrzeżenia przed wyjątkowo gwałtownymi burzami. Obowiązują one w sobotę od godziny 11:00 do 21:00.

Powstały w wyniku niżu YAP front atmosferyczny będzie szczególnie dawał się we znaki najpierw w pasie zachodnim, a następnie - w pasie środkowym. Front przyniesie chmury, przelotne deszcze i lokalnie burze. Z każdą godziną będzie on coraz bardziej aktywny.

Po południu wyjątkowo uważać muszą mieszkańcy pasa środkowego. Najgwałtowniejsze burze i najintensywniejsze opady - do 10-15 litrów na metr kwadratowy - pojawią się w regionach od pomorskiego i zachodniej Warmii, po łódzkie i południowe oraz zachodnie Mazowsze i dalej - aż do świętokrzyskiego, Małopolski i zachodniego Podkarpacia. Opadom towarzyszyć będzie porywisty wiatr, osiągający nawet 60-70 km/h.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda na niedzielę - wraca słońce. Potem będzie gorzej

Sobota naznaczona jest więc burzami i deszczem, ale za to niedziela będzie przyjemniejsza. Niż Yap zostanie zastąpiony wyżem znad Bałkanów, dzięki któremu nad Polską pojawi się słońce. Temperatura osiągnie ok. 21-22 stopni na północy kraju, w większej części kraju termometry pokażą 24-25 stopni, a najcieplej będzie za zachodzie i południu - aż 26-28 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Prowadzący "Familiady" zadał młodej dziewczynie proste pytanie. Nie mógł uwierzyć uszom, gdy usłyszał odpowiedź

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Te warunki trzeba będzie wykorzystać - już w poniedziałek i wtorek wracają deszcze, którym lokalnie towarzyszyć będzie grad.

  1. Matka zmusiła 14-letnią córkę, by poddała się operacji plastycznej. ”Brzydcy ludzie niczego nie osiągną”
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś PRZERAŻAJĄCEGO. Musiała interweniować policja
  3. Syn zarobił pierwsze pieniądze i obrzydliwie potraktował matkę. Jej ripostę zapamięta do końca życia
  4. Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę
  5. Miał swoje niewolnice, wykorzystywał nawet 14-letnie dziewczyny. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi świata

Źródło: TVN Meteo, WP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu