Absurd! Polska policja ostrzega w TVN. Za chłodzenie się w aucie możesz dostać kilkaset złotych mandatu

Absurd! Polska policja ostrzega w TVN. Za chłodzenie się w aucie możesz dostać kilkaset złotych mandatu Źródło: flickr/lukas_plewnia/

Informacje TVN zapewne dla znacznej większości kierowców będą sporym zaskoczeniem. Policja w naszym kraju ostrzega bowiem przed chłodzeniem się we własnym samochodzie. Jak się okazało, za nieumiejętne korzystanie z klimatyzacji można dostać spory mandat.

TVN ostrzega nie tylko przed upałami, ale i przed konsekwencjami, jakie może za sobą nieść korzystanie z klimatyzacji w aucie. Polscy kierowcy raczej nie będą z tego zadowoleni, szczególnie ci, którzy otrzymają tak wysoki mandat. Funkcjonariusze mają za zadanie reagować na każde nieodpowiednie chłodzenie się w samochodzie. Z uwagi na panujące upały, policja może wydać sporą ilość mandatów.  

Ostrzeżenie TVN może zirytować kierowców 

Już od kilku dobrych dni w kraju utrzymują się naprawdę duże upały. Jak zapowiadają synoptycy, w najbliższym czasie raczej nie ulegnie to zmianie i co więcej, w niektórych regionach temperatura może wynosić nawet do 35 stopni w cieniu. Osoby, które przebywają wówczas w domu nie wyobrażają sobie życia bez wiatraka, natomiast ci, którzy znaczną część czasu spędzają w aucie - bez klimatyzacji. Zapewne większość kierowców wie, co to znaczy przebywać w samochodzie na słońcu, które w aucie zdaje się być jeszcze mocniejsze. Większość z nich nie wyobraża sobie zrezygnować z przyjemnego chłodu z klimatyzacji nawet na 5 minut podczas chwilowego postoju. 

Jak podaje TVN, może być to niezwykle dla nich zdradliwe, bowiem mogą zostać surowo ukarani. Wszystko przez to, że gdy samochód stoi, klimatyzacja nie będzie działać, dopóki nie uruchomi się silnika. A jak zapewne większość kierowców wie, przebywanie w aucie z włączonym silnikiem dozwolone jest tylko do 1 minuty, natomiast jeśli ją przekroczy się ten czas, jest to uznawane za postój. Ponieważ podczas upałów do takich sytuacji może dochodzić niezwykle często, funkcjonariusze będą reagować na każde tego typu przewinienie i "nagradzać" je mandatem.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kilkaset złotych mandatu za włączony silnik i klimatyzację 

50 złotych mandatu można otrzymać w momencie, gdy właściciel oddali się do auta z włączonym silnikiem. Większa kara, 100 złotych, zostanie nałożone w momencie, gdy silnik będzie włączony podczas postoju, czyli powyżej minuty. Największy jednak, bo około 300 złotych, grozi, gdy będzie się wytwarzać nadmierną emisję spalin lub hałas, czyli między innymi w przypadku, gdy podczas postoju zostawimy włączony silnik i zaczniemy korzystać z klimatyzacji. Polscy kierowcy powinni mieć się na baczności.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią
  4. Janowski o nowej odsłonie "Jaka to melodia". Tego się nie spodziewaliśmy
  5. Loska w śpiączce usłyszał o śmierci Kory. Żona zdradziła jego wstrząsającą reakcję
  6. Nie uwierzycie! Tak wygląda grób Przybylskiej prawie 5 lat po jej śmierci

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News