TVN przekazuje pilny apel polskiej policji. Coraz więcej ofiar śmiertelnych, dziś do 22 bądźcie czujni

TVN przekazuje pilny apel polskiej policji. Coraz więcej ofiar śmiertelnych, dziś do 22 bądźcie czujni Źródło: Pikio.pl

TVN postanowił przekazać Polakom bardzo ważny apel, który wystosowała polska policja. Dotyczy on niepokojącej sytuacji na polskich drogach. Jak się dowiedzieliśmy, jest ona naprawdę fatalna.

TVN poinformował Polaków o apelu policji dotyczącym tego, co dzieje się obecnie na drogach w naszym kraju. Okazuje się, że coraz częściej dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w związku z czym powinniśmy podjąć wszelkie możliwe działania, by zmniejszyć ryzyko doprowadzenia do kolejnych tragedii. To właśnie w związku z tym bezpośrednio do Polaków postanowiła zwrócić się policja.

Jak się okazuje, za apelem idą nie tylko słowa, ale również czyny. Najnowsze informacje przekazywane przez funkcjonariusze wskazują na to, że dziś do 22 możemy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości na terenie całego kraju. W ten sposób przedstawiciele służb chcą sprawić, by kierowcy zachowali większą rozwagę w trakcie podróży, zwłaszcza poza miastem.

TVN informuje o działaniach policji

- Niestety obserwujemy więcej ofiar śmiertelnych i wynika to przede wszystkim z nadmiernej prędkości. To prędkość generuje większy tragizm zdarzeń drogowych. Finały tych zdarzeń są częściej, niż to bywało w poprzednich latach, śmiertelne - informuje podinspektor Radosław Kobryś, który twierdzi, że wypadków na polskich drogach jest coraz więcej i stają się one coraz groźniejsze.

Funkcjonariusz postanowił również wypowiedzieć się na temat kontroli prędkości, które zostały zaplanowane na dzisiejszy dzień. Dowiedzieliśmy się, że na terenie całego kraju możemy spodziewać się licznych patroli policji. Radosław Kobryś potwierdza, że możemy spodziewać się kaskadowych pomiarów, których obawia się większość kierowców.

TVN przedstawia apel policjanta

- Oczywiście, jak to przy okazji kaskadowego pomiaru prędkości, to, że w jednym miejscu miniemy patrol nie znaczy, że za pół kilometra czy za kilometr nie spotkamy kolejnego. Dodatkowo nie wiemy, czy nie jedzie za nami samochód z wideorejestratorem - dodaje przedstawiciel policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrole kaskadowe najczęściej odbywają się na krótkim odcinku, gdzie stoją dwa lub trzy patrole oddalone od siebie o zaledwie kilkaset metrów. Dają one znacznie lepsze efekty, niż pojedyncze pomiary. Wszystko przez to, że kierowcy zazwyczaj przyspieszają po minięciu policjantów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie 
  3. Gdzie mieszka Monika Olejnik? Lokum gwiazdy skrywa zaskakujące tajemnice
  4. Rodzinne sekrety Agaty Dudy wychodzą na jaw. "Przez lata przerażała mnie ta wizja"
  5. Zwykła Polka zaczęła pouczać Małgorzatę Rozenek. Gwiazda TVN nie wytrzymała, zmieszała kobietę z błotem
  6. Można złapać się za głowę, jak 10-latka z Krakowa wykiwała policję. "Bardzo niebezpieczne dziecko"

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News