TVN pilnie ostrzega
Pikio.pl
Irmina Jach - 9 Stycznia 2021

TVN pilnie ostrzega, większość Polski objęta żółtymi alertami. Zacznie się już dzisiaj wieczorem

IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami. Mieszkańcy jedenastu województw powinni przygotować się na niekorzystne warunki atmosferyczne. Lokalnie temperatura może spaść poniżej -16 stopni Celsjusza.

TVN ostrzega przed niekorzystnymi warunkami na polskich drogach. Dzisiejszej nocy lepiej nie podróżować bez wyraźnej potrzeby. Może być niebezpiecznie. Wydano żółte alerty w prawie całym kraju.

TVN ostrzega przed niekorzystnymi warunkami na polskich drogach

Ostrzeżenia pierwszego stopnia będą obowiązywały w województwach: zachodniopomorskim (od godziny 19:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę), pomorskim (od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę), kujawsko-pomorskim (od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę) i łódzkim (od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę).

Niebezpiecznie będzie także w województwach: warmińsko-mazurskim (poza powiatami położonymi na północnym wschodzie regionu, od godziny 16:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę), mazowieckim (od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę), a także podlaskim (od godziny 16:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę).

Oblodzenia wystąpią również w województwach: podkarpackim (od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę), małopolskim (w powiatach: tarnowskim, Tarnów, brzeskim, proszowickim, miechowskim, dąbrowskim, od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę), świętokrzyskim (od godziny 18:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę) oraz lubelskim (od godziny 16:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę).

Wiemy kim jest żona Kamila Stocha. Gdy fani poznali prawdę, zaniemówili z wrażeniaWiemy kim jest żona Kamila Stocha. Gdy fani poznali prawdę, zaniemówili z wrażeniaCzytaj dalej

Spadnie mokry śnieg, który będzie zamarzał. Powierzchnia dróg może być wyjątkowo śliska. Temperatura minimalna wyniesie od -6 stopni Celsjusza do -3 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu od -7 stopni Celsjusza do -4 stopni Celsjusza.

Alarmy pierwszego stopnia przed silnym mrozem będą obowiązywały w województwie małopolskim, w powiatach tatrzańskim i nowotarskim. Nocą temperatura może spaść do -16 stopni Celsjusza. Wiatr powieje ze średnią prędkością od 4 do 10 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia dla tego regionu będą ważne od godziny 21:00 w sobotę do godziny 8:00 w niedzielę. 10 stycznia zapowiada się bez zmian w pogodzie. Można spodziewać się znacznego zachmurzenia i drobnych opadów śniegu.

Na północnym wschodzie kraju i w miejscowościach podgórskich słupek rtęci pokaże od -3 stopni Celsjusza do -1 stopni Celsjusza, w głębi kraju około 0 stopni Celsjusza, a na Wybrzeżu do 3 stopni Celsjusza. Będzie wiał słaby wiatr.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News