Z północy Europy płynie do Polski kolejna fala. Wyjątkowo paskudna prognoza pogody w TVN zniszczy plany wielu Polaków

Z północy Europy płynie do Polski kolejna fala. Wyjątkowo paskudna prognoza pogody w TVN zniszczy plany wielu Polaków Źródło: pikio.pl

TVN podał prognozę pogody na najbliższe dni. Wszystko wskazuje na to, że zmiany pogodowe pokrzyżują wielu Polakom plany. W naszą stronę nadciąga kolejna fala powietrza z północy, przez który będziemy musieli zmierzyć się z wyjątkowo paskudną pogodą.

TVN poinformował o prognozie pogody, która z pewnością zawiedzie wielu Polaków. Jak zapowiadają synoptycy, w kierunku kraju zbliżyła się fala zimnego powietrza z północy. Musimy przygotować się na wyjątkowo paskudną pogodę, która zniszczy wiele wakacyjnych planów. 

Prognoza Pogody TVN na początek tygodnia

Obecny układ ciśnienia w Europie odcina kontynent od ciepłego, południowego powietrza. Nad Rosją i krajami skandynawskimi pojawił się niż, natomiast nad norweskim morzem wyż. W efekcie zimne powietrze napływa do Europy Środkowej, czyli nie tyle do Polski, co do naszych sąsiadów. Kiedy Europa środkowa będzie trząść się z zimna, ciepłe, afrykańskie powietrze będzie napływać na zachód kontynentu.

Na samym początku tygodnia będzie w Polsce wyjątkowo chłodno - możemy się spodziewać kilkunastostopniowych temperatur, których górną wartością będzie jedynie miejscowe 20. Na północy kraju będzie trzeba uporać się nawet z 15-16 stopniami Celsjusza, co na pewno popsuje wakacyjne plany wielu Polaków, którzy chcieli opalać się na nadbałtyckich plażach. W następnych dniach będzie nieznaczne ocieplenie - nad morzem temperatura wzrośnie do 18 stopni, a w centrum i na południu Polski, do 23.

Od drugiej połowy lipca wrócą koszmarne upały

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od 17 lipca do Europy środkowej napłynie ciepłe, południowe powietrze. Jednak naprawdę gorąco zrobi się dopiero trzy dni później, czyli 20 lipca, kiedy znowu trzeba będzie się liczyć z upałami.

Temperatura wzrośnie do 28 stopni Celsjusza, a później słupek rtęci na termometrze wzrosnąć ponad oznaczenie 30. W niektórych miejscach kraju mogą wrócić prawdziwe upały i temperatury wysokości 32 stopni. Szykują się kolejne upały w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE wybitna Polka, wszyscy zawdzięczamy jej wiele. Tragiczne doniesienia o śmierci legendy
  2. Dorota Szelągowska we wstrząsającym wyznaniu! Powiedziała, jak wyglądało jej życie, gdy mieszkała z ojczymem-pedofilem: "Działy się złe rzeczy"
  3. Nagrali rozmowę Beaty Szydło ze znajomym. W sieci rozpętała się burza: „To trzeba wstydu nie mieć”
  4. Dagmara Kaźmierska wylądowała na wózku inwalidzkim. Zdjęcie królowej życia z kliniki w sieci
  5. Przełomowa wskazówka ws. zaginionej córki pracownika Watykanu. „Sprawdźcie grób z aniołem”, w tle Jan Paweł II
  6. Z północy Europy płynie do Polski kolejna fala. Wyjątkowo paskudna prognoza pogody w TVN zniszczy plany wielu Polaków

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News