TVN właśnie wyemitował reportaż, o którym będzie głośno. Słynna artystka choruje, hoduje w domu 70 psów i dokarmia szczury wielkości kotów

TVN właśnie wyemitował reportaż, o którym będzie głośno. Słynna artystka choruje, hoduje w domu 70 psów i dokarmia szczury wielkości kotów Źródło: Youtube/Uwaga! TVN

TVN wyemitował właśnie poruszający reportaż o wspaniałej polskiej artystce. Niegdyś była gwiazdą i błyszczała na salonach, dziś mieszka samotnie w otoczeniu kilkudziesięciu psów i gigantycznych szczurów.

TVN poruszył temat malarki, która w latach 70-tych i 80-tych była prawdziwą gwiazdą na polskich salonach. W Warszawie wszyscy ją uwielbiali, a jej wernisaże cieszyły się gigantyczną popularnością. Pracowała przy scenografii filmów i seriali, a jej obrazy wystawiano w największych galeriach na całym świecie. Dzisiaj Bożena Wahl mieszka samotnie w zrujnowanym domu w otoczeniu sfory psów oraz szczurów, które są wielkości kotów. 

TVN postanowił nagrać reportaż o malarce i pomóc w jej trudnej sytuacji 

Bożena Wahl ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i niedługo później stała się jedną z najbardziej wziętych polskich malarek. Jej obrazy wystawiano m.in. w Warszawie, Paryżu czy Sztokholmie, znajdują się także w zbiorach Muzeum Narodowego. Tworzyła scenografie do filmów i seriali, a wraz z siostrą otworzyła galerię sztuki na Żoliborzu, która przyciągała wszystkich artystów i znawców sztuki. 

Nikt nie spodziewał się, że taka osobowość zostanie zapomniana i starość spędzi w osamotnieniu i strasznych warunkach. Pracownicy społeczni, którzy teoretycznie powinni jej doglądać, tłumaczą, że to wyłącznie wina kobiety. Podobno już kiedyś prowadziła schronisko dla psów, które trzeba było usunąć.

- Przejęliśmy schronisko w momencie, kiedy było w nim prawie 800 psów. Wszystkie były w bardzo złym stanie. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w Warszawie pokazując, jak to wszystko wygląda. Prokuratura stwierdziła, że nic się nie dzieje i umorzyła swoje postępowanie – powiedziała Agnieszka Piotrowska z Fundacji „Ostatnia Szansa” 

Teraz sytuacja się powtarza a urzędnicy przez ostatnie lata nic z tym nie zrobili. Dopiero zainteresowanie mediów i nagranie reportażu zwróciło oczy wszystkich na problemy malarki. 

Niemal 70 psów i szczury wielkości kotów na jednej posesji

-Teraz na jej posesji są szczury wielkości kotów. Mamy nagrane filmiki, które wysyłaliśmy do powiatowego inspektoratu weterynarii. Widać na nim jak pani Bożena karmi szczury, zbiega ich się multum - mówi dalej Agnieszka Piotrowska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pozostawiona sama sobie kobieta zaczęła ponownie przygarniać psy. Jak tłumaczy w reportażu, brakowało jej miłości i towarzystwa, co dostała od swoich pupili.  Niestety psy są schorowane i przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach. W dodatku Krytsyna Wahl sama jest chora - przez lata, aby zapewnić psom jedzenie, sama się głodziła. Przez to choruje teraz na cukrzycę i zaćmę. 

Po nakręceniu reportażu przez TVN, chorą malarką zajęła się opieka społeczna. Dostaje regularnie posiłki i ubrania, a psy, które z nią mieszkają, zostały przebadane przez weterynarza. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News