Dzisiaj tylko w jednym województwie będzie bezpiecznie. Uważajcie, może spaść grad wielkości kurzych jaj, służby oficjalnie ostrzegają

Dzisiaj tylko w jednym województwie będzie bezpiecznie. Uważajcie, może spaść grad wielkości kurzych jaj, służby oficjalnie ostrzegają Źródło: youtube.com

TVN podał przerażające informacje. Telewizja, jak też rządowy instytut do spraw pogodowych podały prognozę, według której tylko jedno województwo będzie wolne od burz gradowych, które będą prawdziwym niebezpieczeństwem dla Polski. Mówi się, że spadające z nieba opady mogą mieć wielkość kurzych jaj. Media i agencje rządowe przestrzegają przed wielkim ryzykiem.

TVN wraz z IMGW przestrzegają przed niebezpieczeństwem. Fala upałów zostanie przerwana przez pojawiające się nagle burze, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Oprócz wyładowań atmosferycznych w postaci piorunów i burz pojawi się także grad. Tylko jedno województwo będzie bezpieczne w razie pojawienia się żywiołu. Tak dramatycznej sytuacji nie było od dawna.

TVN ostrzega. Wielkie burze nad Polską

IMGW, które od wielu lat monitoruje sytuacje pogodową w Polsce jest przekonane co do twierdzenia, że tak złej sytuacji pogodowej w kraju nie było od dawna. Nie dość, że w kraju zaczyna powoli panować niebezpieczna susza, to zostanie ona przerwana bardzo niebezpiecznym żywiołem. Burze gradowe staną się prawdziwą plagą następnych dni.

Jak na razie, mapa alertów pogodowych w sposób jasny wskazuje, że tylko województwo łódzkie ochroni się zarówno przed falą upałów, jak i burzami. W trakcie następnych godzin, do wielu mieszkańców Polski powinny trafić SMS z ostrzeżeniami przestrzegającymi przed wychodzeniem z domu i unikaniem niebezpiecznych sytuacji. Eksperci radzą, że warto w ciągu tych kilku dni zabezpieczyć cały dobytek znajdujący się na naszych posesjach, aby nie parkować pod drzewami i na otwartych przestrzeniach i pod żadnym pozorem nie wychodzić z domostw w przypadku pojawienia się odpowiednich instrukcji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

IMGW przestrzega przed burzami. Specjalne instrukcje w razie nawałnic

Jak na razie, na terenie praktycznie całej Polski utrzymany jest pierwszy stopień zagrożenia pogodowego. IMGW wydało specjalny komunikat, prosząc o zapoznanie się z nim i przestrzeganie wszystkich zaleceń, które pojawią się w ciągu najbliższych godzin.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy w komunikacie ośrodka.

  1. Co się dzieje z Bronisławem Komorowskim? Prezydent bardzo schudł. Polacy są zaniepokojeni. To wszystko przez problemy zdrowotne
  2. Kwaśniewska ZDĘBIAŁA na ten widok! O tym marzą miliony Polaków! Oczy wam wyjdą z orbit z zazdrości!
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu