Były gwiazdor TVN, Kamil D., przyznał się do parszywych czynów. Może trafić do więzienia nawet na kilkadziesiąt lat

Były gwiazdor TVN, Kamil D., przyznał się do parszywych czynów. Może trafić do więzienia nawet na kilkadziesiąt lat Źródło: pikio.pl

Niegdyś był słynnym prezenterem w TVN. Teraz Kamil D. ma poważne kłopoty z prawem. Na jaw wychodzi kolejna afera, grozić mu może kilkadziesiąt lat więzienia. Były dziennikarz przyznał się właśnie do większości zarzucanych mu czynów.

Brudny stół w TVN był spektakularną wpadką słynnego dziennikarza, ale jak pokazał czas - jedną z najmniejszych. Później kierowano przeciw niemu oskarżenia o mobbing, posiadanie narkotyków, czy spowodowanie kolizji drogowej, prowadząc pod wpływem alkoholu. To jednak niejedyne problemy Kamila D., gdyż postawiono mu kolejne zarzuty, do których tym razem się przyznał.

Była gwiazda TVN znów ma problemy. Będzie się mierzyć z poważnymi zarzutami. 

W poniedziałek doszło do zatrzymania Kamila D. z powodu nakazu prokuratury. Przeciwko byłemu dziennikarzowi TVN zawiadomienie wysłał bank, który był poszkodowany w związku z transakcjami z jego udziałem. Zatrzymanie przeprowadziło Centralne Biuro Śledcze.

- Aktualnie trwają czynności z udziałem Kamila D. Czynności te mają na celu przedstawienie mu zarzutu związanego z podrobieniem weksla i dokumentów towarzyszących zabezpieczeniu kredytu hipotecznego na blisko 3 mln zł, który został zawarty w sierpniu 2008 r. Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego prokurator podejmie dalsze decyzje co do ew. zastosowania środków zapobiegawczych - poinformowała media rzecznika prokuratury w Katowicach.

Drakońskie kary dla Kamila D. Może wylądować w więzieniu na dziesiątki lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak informuje "Wirtualna Polska" Kamil D. przyznał się do podrobienia weksla, którego wartość wynosi ponad 2 miliony Franków szwajcarskich. Dziennikarz miał sfałszować także, deklaracje bankowe i oświadczenie o podaniu się egzekucji przez bank. Ponadto, były dziennikarz TVN miał być oskarżony o oszustwo banku Getin Bank na kwotę 2.899.941 zł. Do tego zarzutu Kamil D. się przed śledczymi nie przyznał.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje finalistka Top Model. Wypadła z okna wieżowca
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Za powyższe przestępstwa finansowe, a dokładniej za sfałszowanie papieru wartościowego, byłemu dziennikarzowi TVN może grozić kara od 5 nawet do 25 lat więzienia. Obecnie w prokuraturze trwają procedury dotyczące śledztwa Kamila D. Prokurator ma podjąć w tym czasie decyzje, czy oskarżony zostanie na czas trwania sprawy umieszczony zapobiegawczo w areszcie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Emerytura zwolniona z podatku. Spełnia się największe marzenie emerytów

Źródło: Onet

Następny artykuł