Już kilka dni temu informowaliśmy o ogromnych nieprawidłowościach, jakie wykazały badania ekspertów zajmujących się ekshumacją ciał ofiar tragedii smoleńskiej. Kilka szczątków w jednym grobie, przypadki zamiany ciał w trumnach – to wszystko odbija się na rodzinach ofiar, które mają już dość.

Głos w sprawie zabrał poseł PiS, Jacek Świat, który w Smoleńsku stracił żonę, Aleksandrę Natalli-Świat. Mąż ofiary tragedii jest przerażony „skalą barbarzyństwa”. Jak mówi, skala nieprawidłowości, na jakie pozwoliła ówczesna władza na czele z Donaldem Tuskiem, jest ogromna. Świat nie ma wątpliwości, że nie można mówić o pomyłkach i uchybieniach, a o „zaplanowanym barbarzyństwie”, które miało uderzyć w rodziny ofiar.

 – Co szokuje, to może skala tego barbarzyństwa. Do tej pory, nawet my zainteresowani tą całą historią, nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak wielka jest to skala. Tu już nie można mówić o pomyłce, o jakimś niechlujstwie, a trzeba mówić o metodycznym, zaplanowanym barbarzyństwie, wynikającym może z kompleksów rosyjskich, z jakiejś chęci upokorzenia nas, z chęci takiego symbolicznego odegrania się na Polakach, bo jak to inaczej nazwać? – mówi poseł.

Zdaniem deputowanego, osoby, które wówczas sprawowały w Polsce władze, powinny liczyć się z odpowiedzialnością karną. To właśnie w tych ludziach Świat widzi winnych, którzy dopuścili się szokujących błędów przy pochówku ofiar. Jak podkreśla deputowany, wciąż nie usłyszał od tych ludzi przeprosin, które należą się wszystkim rodzinom za zbezczeszczenie ciał ich bliskich.

– Należy poważnie zastanowić się nad odpowiedzialnością karną wobec niektórych osób. Począwszy od premiera, który do tego barbarzyństwa dopuścił i jego najbliższych współpracowników, aż po ludzi z komisji badania wypadków lotniczych, którzy przedstawili nam oficjalnie stek bzdur i kłamstw jako oficjalny państwowy raport. Ze strony ludzi, którzy wówczas rządzili, którzy dopuścili do tego barbarzyństwa nie padło żadne słowo „przepraszam”, nie ma żadnej iskierki choćby poczucia winy, poczucia współodpowiedzialności za to, co się wydarzyło  podkreślił Świat.

źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również