Według bliskich byłego premiera, Donald Tusk boi się tylko jednej rzeczy – więzienia dla syna. Teraz ta wizja jest realna jak jeszcze nigdy wcześniej.

Przewodniczący Rady Europejskiej wpadł w panikę po tym, jak jego syn popisał się wyjątkową nieodpowiedzialnością podczas przesłuchania sejmowej komisji śledczej. Czy to przez celowe kłamstwo czy przez przypadek – Michał Tusk popełnił fatalny błąd, za który grozi mu odpowiedzialność karna.

Michał Tusk to jedna z tych osób, których udział w aferze Amber Gold budzi największe emocje. Teraz okazuje się, że może on trafić do więzienia nawet, jeśli nie zostanie uznany za winnego ws. AG.

Zeznając przed sejmową komisją śledczą Michał Tusk powiedział nieprawdę – to fakt. Zeznał, że jego głośny wywiad z tygodnikiem Wprost nie był autoryzowany. To bzdura – do sieci trafiło już bowiem nagranie z rozmowy autoryzacyjnej Michała Tuska z Latkowskim i Majewskim

Odpowiadając przed sejmową komisją śledczą Michał Tusk zeznawał pod przysięgą. Oznacza to, że za kłamstwo grozi mu odpowiedzialność karna. Czyn ten wypełnia bowiem znamiona przestępstwa z art. 233 KK. Grozi mu za to od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

– Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

https://www.youtube.com/watch?v=GwupJs1LUgY

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również