Padła przełomowa deklaracja z ust Donalda Tuska, byłego premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej. Te słowa wprawiły w prawdziwą euforię opozycję i wszystkich popleczników polityka.

Donald Tusk udzielił bardzo szczerego wywiadu, który doprowadził prawicę do istnej furii. Szef Rady Europy oświadczył, że to jeszcze nie koniec jego działań.

ZOBACZ TAKŻE: Tusk ODPALIŁ MACHINĘ! Cała Europa mówi tylko o tym co właśnie zrobił

Przełomowa deklaracja Tuska

Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzami „Tygodnika Powszechnego”. Reporterzy spytali go o powrót do ojczyzny i o to, czy zamierza ponownie zaangażować się w polską politykę.

– Bruksela to nie emigracja i nie Sulejówek. Będąc tam, i szefując Radzie Europejskiej, działam tak samo na rzecz polskich interesów, jak działałem, kiedy moje miejsce pracy było w Warszawie. Nawet gdybym mógł, nie wybieram się na emeryturę – odpowiedział.

Tusk krytycznie o polskim rządzie

Szef Rady Europejskiej bardzo krytycznie wypowiedział się na temat rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Powiedział, że strona opozycyjna ma zdecydowanie za dużo racji, a za mało argumentów, by z nimi walczyć.

– To dotyczy również 500 plus. Hamletyzowanie opozycji, czyli co zrobić z tym programem, jest groźną pułapką. Ten dylemat musi być unieważniony, bo nie można się dłużej spierać, czy to dobra, czy zła decyzja. Nie ma sensu wchodzić w spór w tej sprawie. PiS robi wystarczająco dużo złych i istotnych rzeczy, żeby odnaleźć pole do zwycięskiej konfrontacji – powiedział Donald Tusk.

Pożądany scenariusz Tuska

Szef Rady Europejskiej wyjawił też, jaki jest pożądany przez niego scenariusz wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Chciałby, żeby w ciągu dwóch najbliższych lat doszło do wielkich zmian politycznych, nawet jeśli miałoby do niech dojść bez jego udziału.

– Mam na myśli zmianę, która na nowo zakorzeni Polskę w Unii i jednocześnie zdoła wymazać ze zbiorowej europejskiej pamięci wszystko to, z czym niestety zaczyna się dziś kojarzyć nasz kraj pod rządami PiS. A przy okazji uwolni polską politykę od ciężaru długotrwałego konfliktu, którego sam jestem jednym z biegunów – skomentował Tusk.

ZOBACZ TAKŻE: Co za zwrot! Tusk ma dość, NA STAŁE wraca do Polski

Źródło: wprost.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

...

Zobacz również