Naprawdę mocne wypowiedzi Tuska, które wszystkim umknęły. O PiS i nowej partii

Naprawdę mocne wypowiedzi Tuska, które wszystkim umknęły. O PiS i nowej partii Źródło: Wikimedia Commons/European People's Party

Donald Tusk był gościem programu "Fakty po Faktach" na antenie TVN24. W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską przewodniczący Rady Europejskiej opowiedział między innymi o nowej partii na krajowej scenie politycznej oraz głośnej aferze wokół Prawa i Sprawiedliwości. Które wypowiedzi byłego premiera umknęły widzom?

Donald Tusk udzielił głośnego wywiadu, którego treść obiega dziś wszystkie największe media w Polsce. Przewodniczący Rady Europejskiej, będący dla wielu obywateli nadzieją na odsunięcie partii Jarosława Kaczyńskiego od władzy, ujawnił bardzo stanowcze poglądy. Jak przyznał, dla dobra kraju nie zamierza udawać, że jest neutralny i bezstronny.

Tusk o partii Roberta Biedronia

Tusk opowiedział między innymi o tym, co sądzi na temat ugrupowania Roberta Biedronia. Co bez wątpienia nie ucieszyło członków Koalicji Europejskiej, były premier wypowiedział się w tej sprawie raczej pozytywnie.

- Bardzo doceniam to, co dzieje się po lewej stronie sceny politycznej. Mówię o partii Wiosna i przedsięwzięciu pana Biedronia. Nie ze wszystkim się zgadzam, nie każda jego wypowiedź budzi mój entuzjazm - stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej.

Działacz stanowczo zaapelował także do liderów ugrupowań opozycyjnych, aby "nie kłócili ze sobą". Poza tym przyznał w sposób dość ogólny, że "z całej siły będzie wspierał tych wszystkich w Polsce, niezależnie od tego, czy są w partiach politycznych, czy działają obok partii politycznych, dla których minimum demokratyczne i europejskie coś znaczy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Były premier skomentował aferę dotyczącą PCK

Ostatecznie Donald Tusk zdecydował się także otwarcie skomentować głośną aferę wokół Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącą PCK. Przypomnijmy, że działacze obozu rządzącego są oskarżani o zabranie i skorzystanie z żywności oraz odzieży zebranej przez organizację humanitarną.

- Jeśli jest prawdą to, o czym dzisiaj wszyscy piszą i mówią, że politycy PiS-u rozkradli żywność, ubrania, to co PCK zbierał dla ubogich i bezdomnych i używali tych dóbr w swojej kampanii, powiem szczerze, to się nie mieści w głowie. Może to nie jest jakieś wydarzenie istotne w sensie politycznym, ale dla mnie to taki chyba najbardziej dotkliwy przykład tego, jak bardzo zdeprawowane są elity rządzące dzisiaj w Polsce, że to przekroczenie wszystkich granic, jakie mogłem sobie wyobrazić - powiedział stanowczo, bardzo krytycznie Tusk.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Duda właśnie go nominował. Radykalny zwolennik zakazu aborcji wchodzi do SN
  2. Giertych wzruszył się troską Ziobry. Prawnik odpowiada ministrowi na słowa z Sejmu
  3. B. minister ujawnia: Jest jeszcze jedna osoba rządząca Polską, Kaczyński MUSI do niej jeździć
  4. Małgorzata Kożuchowska ma powód do świętowania. GRATULUJEMY!
  5. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy "Na Wspólnej". Nie możemy wyjść z SZOKU

Źródło: naTemat

 

Następny artykuł