Sylwestra spędzili w szałasie, byli w okropnym stanie. Ratunek musiał nadjeść z 3 stron, fatalna końcówka roku na południu Polski

Sylwestra spędzili w szałasie, byli w okropnym stanie. Ratunek musiał nadjeść z 3 stron, fatalna końcówka roku na południu Polski Źródło: facebook

Turyści, którzy spędzali Sylwestra w Beskidach, znaleźli się w prawdziwym niebezpieczeństwie. Noc sylwestrową spędzili w szałasie. Ratunek, na który czekali w fatalnym stanie, nadszedł z trzech stron. To jedna z najbardziej dramatycznych akcji ratunkowych.

Turyści znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie, a ich życie wisiało na włosku. Akcja ratunkowa, która miała miejsce wczoraj w nocy, na długo zostanie w ich pamięci. Na szczęście dzięki ratownikom, którzy wzięli udział w dramatycznej akcji, jej finał nie przyniósł żadnych ofiar. 

Turyści spędzili Sylwestra w szałasie, walcząc o życie

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Beskidach, gdzie dwoje turystów zabłądziło w okolicy Hali Radziechowskiej. Jak podaje GOPR Beskidy, o godzinie 16:00 dotarło do nich zgłoszenie o dwójce turystów, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Para była wyczerpana, a schronienie znaleźli w szałasie przy czerwonym szlaku w rejonie Hali Radziechowskiej.

Akcja ratownicza rozpoczęła się natychmiast. Turyści telefonicznie zostali poinformowani o tym, jak powinni postępować w oczekiwaniu na ratowników, by przeżyć w niesprzyjających warunkach. Podjęte przez nich natychmiastowe działania dały im szansę na to, że doczekają do przybycia ratowników, którzy już pędzili im na ratunek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Turyści czekali na ekipę ratunkową, a ta nadeszła aż z trzech stron

Do turystów udali się: ratownik na quadzie z Ostrego, ratownik skuterem śnieżnym z Rycerki oraz ratownicy z Hali Skrzyczeńskiej. Dopiero po 2,5 h od otrzymania zgłoszenia nadeszła pomoc. Poszkodowani turyści zostali zaopatrzeni i natychmiast przetransportowano ich do Doliny Zimnika.

To nie pierwsza tak ciężka akcja GOPR, która miała miejsce w ostatnim czasie. Zaledwie w zeszły weekend ratownicy sprowadzali ze szlaku czworo turystów, którzy utknęli na szlaku na Hali Bieguńskiej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”
2. Najgorszy finał imprezy w polskim mieście. Nie żyje 39-latka, szybka akcja ratunkowa nie pomogła

Ratownicy GOPR ostrzegają, że obecnie w Beskidach panują niezmiernie ciężkie warunki atmosferyczne. Niezalecane jest wychodzenie na szlaki przez osoby, które nie mają doświadczenia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Różowy lateksowy motyl był tylko początkiem. Dopiero druga kreacja Maryli Rodowicz sprawia, że szczęki opadają
  4. Mama wysłała 16-latkę na mszę. W głowie się nie mieści, co robiła na mszy, najgorsze jednak przyszło potem
  5. Beata Kozidrak zaszalała na Sylwestrze. Pokazała co ma najlepsze bez żadnych oporów, nie przeszkadzało jej zimno

źródło: rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News