Turcja wściekła na UE. Znalazła sposób jak zmusić Europę do ustępstw

Turcja wściekła na UE. Znalazła sposób jak zmusić Europę do ustępstw Źródło:

Konflikt pomiędzy Turcją a Holandią i Niemcami rozlał się właśnie na całą Unię Europejską. Tureckie władze sięgnęły właśnie po szantaż, któremu będzie się trudno przeciwstawić.

Jak informowaliśmy wcześniej, w ciągu ostatniego tygodnia rozgrywa się dyplomatyczna wojna pomiędzy Holandią i Niemcami a Turcją. Wszystko przez to, że zablokowano w tych krajach polityczne wiece z udziałem tureckich polityków. W pewnym momencie konflikt urósł do takiego stopnia, że z Holandii wydalono turecką minister rodziny, Fatmę Betul Sayan. Polityk była w drodze do konsulatu Turcji w Rotterdamie, przed którym już wzmagał się potężny protest. Sayan została zatrzymana przez policję i wydalona z kraju. Tureckie władze zaczęły w odwecie oskarżać obydwa kraje o wspieranie terroryzmu i bycie pomiotami nazistów.

Teraz - jak podaje "Die Welt" - turecki prezydent, Recep Tayyip Erdogan, w celu osiągnięcia ustępstw na swoją korzyść wystosował pod adresem unijnych włodarzy szantaż dyplomatyczny. Według informacji niemieckiego dziennika Erdogan zaczął właśnie intensywnie podważać wynegocjowane przez Unię porozumienie ws. napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu.

To dla Europy oznacza jedno - dzięki całkowitej bierności tureckich władz, które przestaną cokolwiek robić, by zatrzymać kolejne fale imigrantów, nasz kontynent zostanie ponownie zalany setkami tysięcy przybyszy z Bliskiego Wschodu i Afryki. Byłaby to migracja o wiele większa niż ta w dwóch poprzednich latach.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News