zamieszki
Wiadomości Pikio - 28 Czerwca 2015

Turcja: Policja rozbiła Paradę Równości (video)

W niedzielę w Stambule miała miejsce Parada Równości. W największym tureckim mieście nie było jednak spokojnie. Marsz rozbiła policja używając armatek wodnych i broni gładkolufowej. 

Ludzie walczący o prawa osób LGBT jak co roku zebrały się w centrum Stambułu. Od początku na miejscu znalazła się również policja, która zaapelowała do zgromadzonych, by rozeszli się do domu, ponieważ nie ma zgody na marsz. Jako przyczynę wydanie zakazu, władze miasta podały trwający Ramadan, czyli dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego, który w 2015 roku trwa do 16 lipca. Nie wszyscy demonstranci zareagowali na apel policji, dlatego w ruch poszła broń gładkolufowa oraz armatki wodne. Filmy z przerwanej Parady szybko znalazły się w mediach społecznościowych, bowiem zgromadzenie miało miejsce w turystycznej dzielnicy Stambułu. Parady Równości w Turcji nie są zakazane. Pierwsza odbyła się w 2003 roku i wzięło w niej udział 30 osób. W 2013 roku na demonstracji pojawiło się już 50 000 ludzi.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

https://www.youtube.com/watch?v=l_5LYEJdlUI https://www.youtube.com/watch?v=uR2aAmoQEwY
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News