Nie tylko trzynastki, seniorzy dostaną też czternastą emeryturę. Jednak jest podstępny haczyk, Polacy będą wściekli

Nie tylko trzynastki, seniorzy dostaną też czternastą emeryturę. Jednak jest podstępny haczyk, Polacy będą wściekli Źródło: Pixabay.com BeatriceBB

Trzynasta emerytura ma zagościć na stałe i wspomagać polskich emerytów. Na 100-dni rządów Mateusza Morawieckiego, rząd wyjawił szczegóły wprowadzenia tzw. czternastki.

Trzynasta emerytura ma zostać wprowadzona na stałe. We wtorek, 26 lutego, prezydent Andrzej Duda złoży podpis pod ustawą. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała również, że w tym tygodniu rząd zajmie się projektem tzw. "czternastki". Wyjawiono niepokojące szczegóły dodatkowego świadczenia, nie wszyscy emeryci będą zadowoleni.

Trzynasta emerytura czeka na podpis prezydenta

We wtorek po południu prezydent Andrzej Duda ma złożyć podpis pod ustawą dotyczącą trzynastej emerytury. Świadczenie ma być wypłacane polskim emerytom co roku i w kwocie minimalnej emerytury, czyli 1200 złotych brutto.

- Trzynasta emerytura będzie wypłacana rokrocznie w kwietniu. Dzięki podpisowi prezydenta wszystko będzie mogło się stać faktem - powiedziała w trakcie rozmowy w radiowej "Jedynce" Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polski rząd jednocześnie poinformował, że trwają prace nad tzw. czternastką, czyli kolejnym dodatkowym świadczeniem, które ma być wypłacane w 2021 roku. To obietnica, którą Prawo i Sprawiedliwość złożyło wyborcom tuż przed wyborami parlamentarnymi. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie to jeden z kluczowych projektów, jaki rząd przygotuje na sto dni swojej działalności w drugiej kadencji.

Trzynasta emerytura ma być stałym dodatkiem

Wypłaty czternastek mają nastąpić w listopadzie oraz grudniu 2021 roku, ale w praktyce może to oznaczać, że niektórzy seniorzy poczekają na pieniądze nawet do 2022 roku. Dodatek ma wynosić kwotę minimalnej emerytury, której wartość na przyszły rok nie jest jeszcze znana. Zmienią się jednak warunki wypłacania świadczenia, nie wszyscy emeryci będą zadowoleni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne smsy, Ty też? Nie wolno go ignorować, oznacza ogromne niebezpieczeństwo
2. Mąż Ilony Felicjańskiej upokorzył ją. Opublikował w sieci jej nagie zdjęcia

Czternastki będą uzależnione od progu dochodowego. Będzie to 2900 zł brutto, czyli ok. 2600 zł na rękę. Wszyscy, którzy przekroczą tę kwotę, dostaną pomniejszoną kwotę dodatku. Dodatkowo, będzie to świadczenie jednorazowe. Polski rząd nie ma w planach kontynuowania wypłacania świadczenia w przyszłych latach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mięso skażone niebezpieczną bakterią. Lepiej natychmiast się go pozbądź
  2. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  3. Żona dowiedziała się, że mąż ma młodszą kochankę. Zemściła się na nim w mistrzowski sposób, płaczemy ze śmiechu
  4. Oficjalne: można dostać od państwa nawet 600 złotych, trzeba spełniać jeden warunek. Sprawdź, czy go spełniasz
  5. Niewiele osób o tym wie. Porażające fakty, Anna Przybylska nie leży w grobie sama
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News