Trzęsienie ziemi w Polsce! Tym razem nie przez kopalnie

Trzęsienie ziemi w Polsce! Tym razem nie przez kopalnie

To niezwykle nietypowe wydarzenie. Trzęsienie ziemi w Polsce zdarza się rzadko, na dodatek tym razem bynajmniej nie było ono spowodowane tąpnięciem w kopalni, o co łatwiej w granicach naszego kraju. W Małopolsce właśnie jednak do niego doszło, zaś naukowcy podkreślają, że to wydarzenie bardzo wyjątkowe.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Polsce zatrzęsła się ziemia. I to dosłownie - w rejonie Krynicy Zdrój na Małopolsce mogliśmy odczuć wstrząsy o magnitudzie 2.9! Takie informacje podał Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Silne poruszenie ziemi zarejestrowano w dwóch stacjach sejsmologicznych: w Ojcowie oraz Niedzicy.

Trzęsienie ziemi w Polsce - czym było wywołane?

Zjawisko to było zdecydowanie nietypowe, ponieważ nie było wywołane tąpnięciem w kopalni. Co więc spowodowało nagłe i silne ruchy ziemi? Sytuację tłumaczy Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. - Zjawiska te to rzadki przykład sejsmiczności w strefach o małej aktywności tektonicznej, do jakich należy Polska - czytamy w oświadczeniu Instytutu. Tego typu ruchy płyt tektonicznych skutkują między innymi wypiętrzaniem się pasm górskich, powstawaniem wulkanów oraz właśnie trzęsieniami ziemi. Większość mieszkańców Krynicy i okolicznych miejscowości twierdzi, że trzęsienie ziemi nie było bardzo odczuwalne. Znajdą się jednak i tacy, których niespodziewane ruchy wybudziły z głębokiego snu!
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Skończyła się pewna epoka. Nie żyje kultowa postać
  2. Wzruszające wyznanie umierającej dziennikarki. Trudno powstrzymać płacz
  3. Wir cykloniczny uderzy w Polskę! Służby ostrzegają
  4. Jeśli mocno kochasz swojego pieska, pewnie mu to robisz. Niestety on bardzo cierpi
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu