Potężne trzęsienie ziemi we Francji!

Potężne trzęsienie ziemi we Francji! Źródło: Pikio

Trzęsienie ziemi miało miejsce dziś rano we Francji. Zachodnia część kraju odczuła skutki zjawiska. Mieszkańcy są w szoku i w panice. Wynoszą się z naruszonych terenów.

Trzęsienie ziemi we Francji zaniepokoiło mieszkańców zachodniej części kraju. Trzęsienie było bardzo silne, jednak na szczęście prawdopodobnie nikomu nic się nie stało. Straty wciąż są oszacowywane przez specjalistów. Ludzie są przestraszeni.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 zatrzęsło Francją

Tuż przed godziną 9:00 czasu lokalnego zatrzęsła się ziemia w zachodniej części Francji. Najbardziej ucierpiał region na wschód od Nantes. Mocne wstrząsy dało się odczuć między miejscowościami Cholet i Bressuire. Ognisko wstrząsów miało swoje źródło aż 8 kilometrów pod ziemią. Siła była ogromna.

Mieszkańcy zachodniej Francji poinformowali, że odczuwali trzęsienie też w Le Mans, Nantes, Rennes i Caen. Dziennikarze dotarli do świadków zdarzenia, którzy przeżyli to na własnej skórze.

- Zatrzęsło mocno murami, jakby ciężarówka uderzyła w budynek ratusza - opowiedział o swoich odczuciach urzędnik mieszkający na co dzień w Terreanjou.

Wstrząsy były na tyle silne, że wystraszyły mieszkańców. Niektórzy z nich podjęli decyzję o oddaleniu się od zagrożonych terenów. Szczęście w nieszczęściu, wstrząsy były też na tyle słabe, że nie spowodowały strat w ludziach i zawaleń budynków. Nie ma też informacji o osobach rannych.

To już trzecie trzęsienie ziemi we Francji w przeciągu pół roku. Kraj nawiedzają kolejne tragedie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po pierwszym mocnym wstrząsie o magnitudzie 5,2 odnotowano jeszcze kilka słabszych wstrząsów wtórnych. Francja przeszła dziś już trzecie trzęsienie ziemi w tym roku. 20 marca miało miejsce pierwsze z nich o magnitudzie około 5 stopni - region Nowa Akwitania długo żył w strachu. Trzęsienie było na tyle mocne, że było je też czuć w środkowej części kraju. Drugie na początku kwietnia miało siłę 4,6 stopnia.

To ogromnie smutny rok dla Francuzów. Są zaniepokojeni, ponieważ minęło dopiero 6 miesięcy, a są dotykani przez prawdziwe tragedie. 15 kwietnia wybuchł pożar najbardziej znanej katedry na świecie: Notre-Dame, a teraz kraj musi stawić czoła występującym coraz częściej trzęsieniom. Walka z siłami natury stawia ich jednak na straconej pozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Barbarą Kurdej-Szatan? Wyrzucono ją aż z TRZECH programów! Jej komentarz ścina z nóg
  2. Nie żyje najstarsza kobieta na świecie! Miała 116 lat. Jej przepis na długowieczność jest tak SZOKUJĄCY, że niewielu by się na to zdecydowało
  3. Tragiczne informacje TVN z samego rana. Nie żyje 39 osób
  4. Chcesz szybko schudnąć przed urlopem? Koniecznie unikaj tych sposobów, możesz zniszczyć swój organizm!
  5. Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Dniówka Martyniuka to więcej, niż miesięczne wynagrodzenie przeciętnego Kowalskiego
  6. Ujawniono nowy motyw zabójstwa 10-letniej Kristiny. Aż odbiera mowę

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News