Trybunał Konstytucyjny: Małżeństwa homoseksualne MUSZĄ być legalne!

Trybunał Konstytucyjny: Małżeństwa homoseksualne MUSZĄ być legalne!

Temat legalności małżeństw homoseksualnych od lat elektryzuje światową opinię publiczną. Wszędzie spotyka się on z mieszanym odbiorem oraz popadającymi w skrajności zwolennikami i przeciwnikami. Tym razem swój głos w kontrowersyjnej dyskusji zabrał Trybunał Konstytucyjny, wyrażając się bardzo stanowczo - małżeństwa homoseksualne muszą być legalne!

Sędziowie prestiżowego austriackiego organu postanowili oficjalnie wypowiedzieć się na temat legalizacji jednopłciowych małżeństw. Według ich orzeczenia w kraju najpóźniej od początku 2019 roku będzie można zawierać tego rodzaju związki w pełni zgodnie z prawem. Trybunał Konstytucyjny uznał, że brak pozwolenia na małżeństwa homoseksualne jest naruszeniem istotnego zakazu dyskryminacji ze względu na orientację. Właśnie z tego powodu specyficzne związki między dwoma mężczyznami lub dwiema kobietami staną się legalne z końcem 2018 roku. Nie oznacza to jednak, że przestanie istnieć w Austrii możliwość zawierania związków partnerskich. ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNIE: Minister Jan Szyszko stanie przed Trybunałem!

Trybunał zdecydował

Dlaczego Trybunał Konstytucyjny zajął się tą sprawą? Powód jest bardzo prosty. Zgłosiły się bowiem do niego dwie kobiety, które nie mogły zawrzeć związku małżeńskiego z powodu negatywnej decyzji władz Wiednia. Co ciekawe, będą one mogły jednak oficjalnie pobrać się jeszcze przed oficjalnym zniesieniem zakazu. Prawo to będzie przysługiwało wszystkim parom, które już wcześniej zwróciły się do Trybunału Konstytucyjnego w tej kontrowersyjnej sprawie. ZOBACZ TAKŻE: Prawdziwa rewolucja! Wprowadzą małżeństwa jednopłciowe jeszcze przed gwiazdką
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News