Nie kupujcie truskawek! Gigantyczny przekręt w całej Polsce, stracisz fortunę

Nie kupujcie truskawek! Gigantyczny przekręt w całej Polsce, stracisz fortunę Źródło: fot. Pixabay

Polskie lato od razu kojarzy się z pysznymi, czerwonymi, soczystymi truskawkami. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia w ciepłe miesiące, truskawki są jego podstawą. Tym razem jednak lepiej się wstrzymać od ich zakupu. W Polsce ma miejsce gigantyczny przekręt - nie przepłacaj!

Polskie truskawki to jeden z najlepszych, krajowych towarów eksportowych. Trudno sobie wyobrazić ciepłe miesiące bez zajadania się tymi pysznościami. W tym roku jednak lepiej nie rzucać się na pierwsze, piękne truskawki. Ma bowiem miejsce przykry przekręt. Jeśli chcecie zaoszczędzić, zmieńcie je na jakieś inne owoce. Po pierwsze aktualnie cena, jaką zapłacimy za kilogram truskawek dosłownie przeraża. Aby się nimi zajadać, trzeba zapłacić… 20 zł! To rozbój w biały dzień, nawet jeśli dzięki tej kwocie będziemy się cieszyć pysznymi owocami.

Uwaga na truskawki!

Owoce, które możemy kupić teraz za tak wysoką cenę, uprawiane są w szklarniach, nie na słonecznych polach. W takim wypadku mają dużą konkurencję, bowiem za kilogram truskawek sprowadzanych z Hiszpanii, Grecji i Węgier zapłacimy od 10 do 18 zł. Jednak nieuczciwi handlarze potrafią to wykorzystać. Tańsze truskawki zza granicy sprzedają jako... polskie! Na szczęście są sposoby na to, by nie zostać oszukanym. Zagraniczne owoce da się odróżnić od krajowych. Jak to zrobić? - Polskie truskawki od zagranicznych różnią się wybarwieniem. Są odrobinę jaśniejsze. Są bardziej czerwone. Te importowane mają kolor takiego przejrzałego bordo -  wyjaśnia rzecznik Rynku Hurtowego Bronisze Małgorzata Skoczewska. Istotna jest jeszcze wielkość owoców - te krajowe są mniejsze od tych sprowadzanych z Grecji, Hiszpanii czy Węgier. Uważajcie, wybierając się na zakupy! Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przerażeni lekarze ostrzegają Kaczyńską: Twoje dziecko może być źle rozwinięte
  2. Przywiózł Kaczyńskiemu kule do domu. Jego przeszłość jest zdumiewająca
  3. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Pazura o swoim dramacie
  4. Najbogatsza Polka atakuje PiS! Wygłosiła manifest antyrządowy
  5. Tak cierpi Kaczyński. Do sieci wyciekły zdjęcia ze szpitala
Źródło: finanse.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News