Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, w rozmowie z TVP Polonia złożył deklarację w sprawie wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem w 2010 roku. Polskie władze od sześciu lat nieskutecznie próbują go sprowadzić do Polski. 

Nowo wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych złożył deklarację, która z pewnością zainteresuje nie tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale także wszystkich Polaków, którym zależy na sprowadzeniu wraku prezydenckiego samolotu do Polski.

Donald Trump w jednym z wywiadów z TVP Polonia zadeklarował, że będzie starał się pomóc Polsce załatwić tę sprawę z wynikiem, który będzie dla nas satysfakcjonujący.

 – Jeżeli nie ma problemu w stosunku do innych naszych sojuszników to nie rozumiem, dlaczego w stosunku do Polski jest. Przyjrzę się tej sprawie natychmiast. Na pewno poruszę w rozmowach (z prezydentem Federacji Rosyjskiej – przyp. red.) temat zwrotu wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Słyszałem o tej sprawie i o tym, że Rosjanie nie chcą zwrócić wraku. Będę próbował pomóc Polsce w tej sprawie – powiedział Donald Trump w rozmowie z TVP Polonia.

Polskie rządy po katastrofie smoleńskiej nieskutecznie zabiegały o zwrot Polsce wraku prezydenckiego Tupolewa. Przez sześć lat nie udało się do rządowi Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, oraz dotychczas rządzącemu przez ostatni rok rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również