Z początku nikt nie spodziewał się sukcesu Donalda Trumpa. Partia Republikańska ceniła go za sponsorowanie kampanii oraz krytykę prezydentury Baracka Obamy. Teraz miliarder wyrwał się spod kontroli i prowadzi w sondażach, a kampanię zamienia w reality show, w którym dzieli i rządzi. Twierdzi, że dogada się z Putinem, a „leniów zagoni do roboty”. 

Charakter ekscentrycznego miliardera podbija serca Amerykanów. Bogacz, który obraża ludzi i bez ogródek opisuje problemy z jakimi muszą zmierzyć się Stany Zjednoczone, może zostać kandydatem Republikanów na prezydenta. Póki co, wszystko wskazuje na to, że pozostałych kandydatów zostawia daleko w tyle. W sondażach zebrał 30 proc. poparcia, zaś drugi w kolejce Jeb Bush… jedynie 11 proc.

Trump już wielokrotnie zszokował Amerykanów, ale gdy opublikowano jego wyniki w sondażach, przeciwnikom jego kandydatury skoczyło ciśnienie. Przecież to on jest autorem między innymi wypowiedzi o meksykańskich imigrantach, która rozpaliła cały kraj.

„Przynoszą narkotyki. Przynoszą przestępczość. Są gwałcicielami. Niektórzy z nich, zakładam, są też dobrymi ludźmi”

To on nazywał weterana wojennego Johna McCaina (byłego kandydata Republikanów) „loserem” i „głuptaskiem”. Według miliardera weteran wcale nie był bohaterem, bo „dał się złapać”, a on nie lubi takich ludzi.

Trump nieustannie zaznacza, że jest bogaty, nieustannie publicznie obraża skonfliktowanych z nim ludzi i wreszcie nieustannie rośnie w siłę. Chce „rozwiązać problem imigracji”, „uczynić Amerykę wielką”, „rozprawić się z terrorystami” i „zagonić leniów do pracy”.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również