Trump potwierdził to czego najbardziej obawiał się polski rząd

Trump potwierdził to czego najbardziej obawiał się polski rząd

Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump - który już niebawem obejmie oficjalnie stanowisko - potwierdził właśnie to czego najbardziej obawiał się rząd Prawa i Sprawiedliwości w kontekście polityki międzynarodowej USA.

Donald Trump już za 10 dni zostanie zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Od momentu wyborów do oficjalnego objęcia urzędu wywołujący kontrowersje polityk zdradza wszystkim jak mniej więcej będzie wyglądała jego prezydentura.

W serii postów na jednym z portali społecznościowych podtrzymuje część z postulatów, z którymi wystartował w walce o fotel prezydenta, a w przypadku części zmienia swoje podejście.

Jedna z ostatnich deklaracji Trumpa z pewnością nie ucieszyła polskiego rządu z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Prezydent elekt USA dał wszystkim wyraźnie do zrozumienia, że podczas swojej prezydentury zrobi wszystko, by polepszyć stosunki z Rosją Władimira Putina.

 - Posiadanie dobrych stosunków z Rosją to dobra rzecz, a nie zła. Tylko głupcy i durnie uważają, że to coś złego. Mamy wystarczająco dużo problemów na całym świecie i nie potrzebujemy dodatkowych. Kiedy będę prezydentem, Rosja będzie nas szanować bardziej niż obecnie i oba kraje, być może, będą działać wspólnie na rzecz rozwiązania wielkich i pilnych problemów na świecie - oświadczył Donald Trump.

Zbliżenie Rosji i USA było jedną z największych obaw aktualnego rządu w Polsce, który nie ukrywa swojej niechęci do wschodniego sąsiada. Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma trudne stosunki z administracją Putina głównie ze względu na katastrofę smoleńską oraz wojnę na Ukrainie. W obydwu przypadkach PiS otwarcie obarcza winą Rosję. Ewentualna poprawa stosunków na linii USA-Rosja z pewnością utrudni uzyskanie wielu korzyści dla Polski ze strony Stanów Zjednoczonych, w tym głównie militarnych.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News