Stany Zjednoczone miały być istotnym sojusznikiem Polski, jednak najnowsze oświadczenie Departamentu Stanu USA nie zostawia na naszym kraju suchej nitki. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie odpuści ws. amerykańskiej firmy, Trump użyje wszelkich dostępnych środków.

W oświadczeniu Departamentu czytamy, że decyzja o nałożenie na TVN 1,5-milionowej kary za „nierzetelne” relacjonowanie sejmowych protestów z ubiegłego roku „podważa wolność demokratycznych mediów w Polsce”.

ZOBACZ TAKŻE: Kosmiczna kara dla TVN to dopiero początek. Ruszyły machina!

Amerykanie nie mają wątpliwości

Rzecznik Departamentu Stanu USA Heather Nauert podkreśla, że Amerykanie są „zaniepokojeni sytuacją, w której karę otrzymuje prywatna stacja telewizyjna za „domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji w Parlamencie”.

ZOBACZ TAKŻE: Gessler dostała gigantyczną podwyżkę od TVN. Kosmiczna kwota

Rzecznik podkreśla również, że „Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji”.

Jeśli PiS nie cofnie kary, rozpęta się piekło. Donald Trump nie pozwoli, aby partia polityczna ze środkowej Europy cenzurowała prywatną, amerykańską firmę. Coś takiego w Stanach byłoby po prostu niedopuszczalne i niewyobrażalne. Możemy więc pożegnać się z dobrymi relacjami z USA.

To będzie okropny cios w nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który ledwie wczoraj zapowiedział, że USA mają być najważniejszym sojusznikiem Polski na arenie międzynarodowej. Jeśli więc Trump nie zmieni zdania, Morawiecki zostanie na lodzie, a pozycja Polski na Świecie zostanie doszczętnie zniszczona.

Źródło: wp.pl

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również