Trump: "Obama mnie podsłuchiwał". Były prezydent USA przechodzi do kontrataku

Trump: "Obama mnie podsłuchiwał". Były prezydent USA przechodzi do kontrataku Źródło: źródło: progressforpoland.com, more-sky.com

Po raz kolejny gorąco zrobiło się na linii Donald Trump - Barack Obama. Konflikt pomiędzy byłym i obecnym prezydentem grozi wznieceniem na nowo wojny amerykańsko-amerykańskiej w społeczeństwie USA. Poszło o podsłuchy.

W sobotę Donald Trump rozpętał w internecie prawdziwą burzę. Prezydent USA oskarżył bowiem swojego poprzednika o podsłuchiwanie jego rozmów jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej. Trump w trzech wpisach oświadczył, że podsłuch miał znajdować się w Trump Tower w Nowym Jorku, ale niczego nie wykryto. Porównał też Obamę do prezydenta Nixona i oskarżył go o drugie Watergate.

 - Mogę się założyć, że dobry prawnik może zrobić świetną sprawę z faktu, że Prezydent Obama podsłuchiwał moje telefony w październiku, tuż przed wyborami! (...) Jak nisko prezydent Obama upadł, by podsłuchiwać moje telefony w czasie uświęconego procesu wyborczego. To jest Nixon/Watergate. Zły (lub chory) człowiek! - oskarżył Trump.

źródło: twitter.com/realDonaldTrump źródło: twitter.com/realDonaldTrump źródło: twitter.com/realDonaldTrump

Oskarżenia nie mogły pozostać bez odpowiedzi ze strony głównego zainteresowanego, czyli Baracka Obamy. Rzecznik byłego prezydenta USA, Kevin Lewis, poinformował tylko, że ten "nigdy nie nakazał inwigilacji żadnego Amerykanina". Dotyczy to też ludzi z otoczenia Obamy.

Prezydent Obama ani żaden przedstawiciel Białego Domu nigdy nie nakazali inwigilacji jakiegokolwiek amerykańskiego obywatela. Każda sugestia, że było inaczej, jest fałszywa - oświadczył rzecznik Baracka Obamy.

Jak wskazują krytycy Trumpa, oskarżanie Obamy to jedynie odwracanie uwagi od problemów Białego Domu. Obecny prezydent i jego administracja są aktualnie pod lupą FBI i Kongresu USA. Prowadzone jest bowiem śledztwo w sprawie bliskich kontaktów świty Trumpa z Rosjanami, które bardzo podkopuje status nowych władz.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News