Relacja pomiędzy Andrzejem Dudą i Donaldem Trumpem jest bardzo dobra i aby ją podtrzymać, prezydent Polski wysłał do swojego amerykańskiego odpowiednika bardzo smutny, lecz potrzebny list. Po ostatnich wydarzeniach w USA amerykański prezydent jest załamany. 

Kalifornię od niedzieli 8 września trawią niszczycielskie pożary. Ogień pochłonął 3 tys. domów, zabił 31 osób i doprowadził do uznania za zaginione setki innych. Płomienie zajęły aż 70 tys. hektarów. Z tego właśnie powodu Andrzej Duda wysłał kondolencyjną depeszę do Białego Domu.

– Szanowny Panie Prezydencie, z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o pożarach w Kalifornii, które niszcząc znaczne tereny tego stanu, pochłonęły życie dziesiątek istnień ludzkich, raniły setki, a tysiące innych zmusiły do opuszczenia domów. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia – pisze Andrzej Duda.

W dalszej części prezydent RP zapewnił Donalda Trumpa o solidarności obu narodów oraz wyraził uznanie dla służb, które ryzykują życie, aby pomóc swoim rodakom. Poprosił także amerykańskiego przywódcę o przekazanie kondolencji poszkodowanym rodzinom.

źródło: wprost.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również