Używasz gąbek do kąpieli? Nawet nie wiesz jaki błąd popełniasz

Używasz gąbek do kąpieli? Nawet nie wiesz jaki błąd popełniasz Źródło: Flickr/Kevin Dooley

Okazuje się, że popularne gąbki do kąpieli to prawdziwa trucizna. Wszystko przez to, ile zbierają na sobie bakterii. Możemy w ten sposób sprowadzić na siebie bardzo poważne kłopoty.

Trucizna może znajdować się nawet w pozornie niegroźnych przedmiotach codziennego użytku. Jednym z nich są gąbki do kąpieli. Używamy ich zwykle do wyczyszczenia dokładnie skóry, jednak lekarze odkryli poważne wady syntetycznych produktów.

Gąbki do kąpieli to trucizna, warto na nie uważać

Dermatolog J. Matthew Knight zauważył, że syntetyczna gąbka, wisząca w łazience to gigantyczne gniazdo bakterii. Szczególnie problematyczny jest sposób ich przechowywania. Zwykle po użyciu wiesza się je nieopodal prysznica, bądź w wannie. W tym miejscu przez większość czasu panuje wilgoć, która jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii i grzybów.

Gdy używamy gąbki, pocierając nią skórę, a martwy naskórek w niej pozostaje. Nawet jeśli później ją umyjemy, nie mamy gwarancji, że uda nam się wszystko usunąć. To również sprzyja rozwojowi różnego typu bakterii. W efekcie, gdy później używamy gąbki, to cały brud wraca na naszą skórę. Jeśli potrzemy nią zranione miejsce, może to doprowadzić nawet do infekcji.

Jest jednak sposób, żeby zaradzić na ten problem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Możemy jednak uniknąć tego problemu. Dobrym zamiennikiem dla tradycyjnych gąbek są te wyprodukowane z materiałów naturalnych. Na nich też mogą zalegnąć się bakterię, ale łatwiej je czyścić. Wystarczy, że będziemy je zmieniać co miesiąc, a po użyciu i umyciu ich, damy im wyschnąć w suchym miejscu. Ponadto możemy je wygrzać w mikrofalówce, zabijając w ten sposób bakterię, które nie lubią wysokich temperatur.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Szpak został oskarżony o najgorszą rzecz. Nie ma odwrotu, wyciekło zdjęcie
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Ponadto z naturalnych gąbek płyną także inne korzyści. Nie zawierają one chemikaliów z tworzyw sztucznych, dzięki czemu nie będą uczulać naszej skóry. Zawierają również enzymy, które eliminują bakterie i grzyby, ponadto nasza skóra będzie dzięki nim znacznie lepiej wyglądać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News