Transmitował na Facebooku samobójstwo, bo jego córka...

Transmitował na Facebooku samobójstwo, bo jego córka...

Okropna tragedia wydarzyła się na Facebooku. Mężczyzna popełnij samobójstwo i udokumentował je. Powód, dla którego to zrobił, jest dla nas błahy, ale w jego świecie to ważna sprawa.

Do makabry doszło w domu Ayhana Uzuna w Turcji. Mężczyzna transmitował swoją śmierć na Facebooku. Był bardzo zrozpaczony po tym, jak dowiedział się, co zrobiła jego córka. Dla nas może to być normalne, ale w muzułmańskim świecie takie coś jest nie do przyjęcia. Mężczyzna rozmawiał najpierw z córką przez telefon. Powiedziała mu, że zaręczyła się ze swoim partnerem bez jego zgody. Dowiedział się także, że niedługo biorą ślub. Ayhan wściekł się i włączył transmisje na swoim Facebooku. W tym momencie zaczęła się tragedia.

Nie mógł tego znieść

Turek na wizji mówił o tym, że nikt go nie pytał o pozwolenie, a  inny teść zajmie jego miejsce. Był tym zdruzgotany. Mówił też, że nie chcę by ktoś przeżywał to, co on. Na nic zdały się próby uspokojenia i powstrzymania go w komentarzach przez jego przyjaciół. Na końcu powiedział, że "zamierza wziąć się za siebie" i zastrzelił się. Policja będzie prowadziła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny. Rodzina samobójcy napisała na Facebooku, że jest bardzo wstrząśnięta tragedią. Facebook ogłosił w maju, że zamierza zatrudnić około 3 tys. osób do monitorowania portalu. Będą musieli wyszukiwać transmisje na żywo z morderstw i samobójstw, a następnie je usuwać. Fot. Twitter/Francisco Camacho Źródło: rmf24.pl    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News