Tysiące Polaków, którzy na co dzień mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii, zarobione funty często wysyłają do swoich rodzin wciąż mieszkających w kraju. Jak się jednak okazuje, wybór ten sprawić może obecnie, że stracą oni niewyobrażalne kwoty. 

Na Wyspach przebywa obecnie około 700 tys. Polaków, którzy zdecydowali się na podjęcie pracy poza granicami swojego ojczystego kraju. Zarabiane przez nich funty w ogromnej części trafiają jednak do Polski, gdzie rodziny emigrantów wymieniają je na złotówki.

Przy obecnej sytuacji brytyjskiej waluty jest to jednak bardzo niefortunna decyzja. Jeżeli pominie się zeszłoroczny krach październikowy, cena funta jest w Polsce bowiem najniższa od 6 lat. Nic nie wskazuje także na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie w najbliższym czasie.

Na słabą pozycję brytyjskiej waluty ma wpływ oczywiście wizja zbliżającego się Brexitu. Nie wiadomo, w jakiej kondycji wyjdzie z niego tamtejszy rynek oraz budżet, co skutecznie odstrasza inwestorów. Według Przemysława Kwietnia, głównego ekonomisty XTB, może okazać się, że funt przejściowo będzie nawet tańszy od euro.

...

Zobacz również