Samolot pasażerski spadł na wypoczywających na plaży ludzi. Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Sprawę bada policja.

Miejscowość Almada leży około 30 kilometrów na południowy zachód od Lizbony, stolicy Portugalii. Tam właśnie w środę, na pełnej ludzi plaży Sao Joao de Caparica, mały samolot pasażerski wykonał podejście do awaryjnego lądowania. Manewr udał się, niestety nie obyło się bez ofiar.

Gdy samolot pojawił się na niebie i zaczął zdecydowanie kierować w stronę ziemi, ludzie wpadli w panikę. Wiele osób próbowało ratować się ucieczką do wody. Nie wszyscy zdołali uniknąć niebezpieczeństwa. Samolot przeleciał nad 56-letnim mężczyzną, zabijając go na miejscu. Po drodze odebrał też życie 8-letniej dziewczynce. Jej rodzicom nic się nie stało.

Samolot został nieznacznie uszkodzony. Przybyła na miejsce policja otoczyła uziemioną maszynę i zabrała z niej dwójkę osób, odpowiedzialnych za znalezienie się jej na plaży. Sterujący awionetką ludzie nie ponieśli żadnych obrażeń.

Winnych tragedii natychmiastowo zabrano na komisariat w celu ich przesłuchania. Informacje o śmierci dwóch osób potwierdził Kapitanat Portu w Lizbonie.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

źródło: tvn24.pl

Zobacz również