Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni Źródło: Pikio.pl

Trąba powietrzna, która dziś przeszła przez jedną z nadbałtyckich miejscowości, przyniosła ze sobą ogromne zniszczenia. Potężny żywioł uderzył z ogromną siłą. Strażacy ciągle szacują zniszczenia, które już na pierwszy rzut oka wydają się być porażające. Z każdą minutą przybywa także informacji na temat osób rannych.

Pogoda w piątek nie rozpieszcza. Tak jak ostrzegali synoptycy, mieszkańcy wielu regionów Polski muszą zmagać się z powrotem wysokich temperatur i gwałtownych burz. Dla dziesięciu województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą burz z intensywnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Pierwsze konsekwencje niekorzystnych warunków atmosferycznych zostały już odnotowane nad Morzem Bałtyckim. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim

Do tragicznych zdarzeń związanych z sytuacją meteorologiczną doszło na terenie Ustronia Morskiego (województwo zachodniopomorskie). Mieszkańcy regionu zaobserwowali przejście potężnej trąby powietrznej. Silna wichura wyrządziła ogromne szkody. Nie brakuje zniszczeń i osób rannych. Żywioł był naprawdę nieobliczalny. Z informacji przekazanych przez Radio Szczecin wynika, że doszło do porwania ośmiu domków typu holenderskiego. Części uszkodzonych konstrukcji przygniotły dwie osoby. Na miejscu pracują obecnie zespoły pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Burze, które przeszły nad regionem zmusiły służby ratunkowe do licznych interwencji. Do godziny 18:00 zanotowano aż trzydzieści wyjazdów wozów straży pożarnej. Większość zgłoszeń dotyczy drzew zwalonych na ulice. Najpoważniejszą sytuację zanotowano w powiatach: gryfińskim i kamieńskim a także w świdwińskim i kołobrzeskim. W internecie publikowane są liczne filmy z Ustronia Morskiego i okolic. Według mieszkańców gwałtowny żywioł nawiedził zarówno centrum miasta, jak i przedmieścia. Żywioł z największą mocą szalał około kwadransa.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje, nie żyje skoczek narciarski. Zmarł na skutek obrażeń po wypadku na skoczni

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 27-letnia mistrzyni świata

Wirtualna Polska podaje, że wśród ofiar groźnej wichury są dzieci, a liczba osób poszkodowanych w ciągu ostatnich minut wzrosła do sześciu. Obecnie najpoważniejsza sytuacja ma miejsce na polu kampingowym przy ulicy Targowej w Ustroniu Morskim. Kolejne incydenty są odnotowywane.  Na szczęście, do tej pory nie pojawiła się żadna informacja o ofiarach śmiertelnych. Nagrania z województwa zachodniopomorskiego są naprawdę przerażające.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Anna Lewandowska zachwyciła wszystkie Polki. Rewelacyjny przepis na mielone, niesamowity smak dzięki jednemu, tajemnemu składnikowi
  3. Ujawniono, co Marek Kondrat robi z 2-letnią córeczką. Niestety, fani drżą z obaw o przyszłość rodziny
  4. TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik
  5. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
  6. Nowe informacje o Marcelinie Zawadzkiej. Przyznała się przed prokuratorem, ale tylko do dwóch zarzutów

Źródło: Polsat News/Radio Szczecin/Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News