Tony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zamiast tego zajrzała do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartość

Tony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zamiast tego zajrzała do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartość Źródło: Wikimedia Commons/Elżbieta Dzikowska

Żona Tony'ego Halika przez wiele lat prowadziła z nim słynny program podróżniczy "Pieprz i Wanilia". Przed śmiercią jej mąż miał prośbę. Chciał spalić pewne tajemnicze dokumenty.

Żona Tony'ego Halika, Elżbieta Dzikowska, przez wiele lat trwała przy mężu, zarówno w jego podróżach, jak i w prywatnym życiu. Gdy 20 lat temu słynny podróżnik zmarł, zostawił przed odejściem swojej żonie kopertę. Poprosił, aby po jego śmierci ją spalić. Jednak Dzikowska zdecydowała się zajrzeć do środka.

Żona słynnego podróżnika otworzyła kopertę, którą miała spalić

Partnerka słynnego podróżnika przyznała, że nigdy nie spełniła woli zmarłego. Gdy zajrzała do koperty, zamarła i po zobaczeniu tego stwierdziła, że za nic nie wrzuci tego do ognia. To były bardzo ważne dokumenty, które świadczyły o przeszłości Tony'ego Halika.

- Jego dokumenty z czasów, kiedy współpracował z ruchem oporu. Same pochwały. Dowód na to, jak był dzielny podczas wojny - opowiadała Elżbieta Dzikowska. 

Niesamowita przeszłość Tony'ego Halika. Wojna, samoloty i tajne służby

Choć większość osób pamięta Halika jako podróżnika, okazuje się, że jeszcze przed rozpoczęciem międzynarodowych wojaży miał bardzo bogate życie. W biografii Tony'ego autorstwa Mirosława Wlekłego ujawniono , że podróżnik był pilotem RAF (Królewskich Sił Powietrznych) i walczył w bitwie o Anglię.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po wojnie, aby móc podróżować, musiał podpisać tajne dokumenty ze Służbami Bezpieczeństwa (SB). Szczególnie że jako były żołnierz aliantów mógł być potencjalnym zagrożeniem dla władz PRL. Żona przyznała, że nie wiedziała nic o współpracy męża z SB, jednak wyjaśnia, że agenci nie skorzystali zbyt wiele z wiedzy Halika.

Dzisiaj grzeje: 1.Kobieta robiła swoją suknię ślubną 1000 godzin. Pan młody prawie zemdlał, gdy ją zobaczył, ksiądz oparł się o ołtarz
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"
 

- Nic nie wiedziałam o tym, że Tony zgodził się na współpracę. Ale to, że niewiele mógł mieć służbom do powiedzenia, to akurat prawda. [...] Wypytywali go o stosunki handlowe Meksyku z Chinami. Kiedy okazało się, że nie jest dla nich przydatny, dali mu spokój - mówiła Elżbieta Dzikowska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe 500 plus zgarnie 320 tys. osób. Sprawdź, czy Ty też możesz!
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News