Tomek wyjechał z żoną do Arabii Saudyjskiej. Ich radość nie trwała długo, "musiała nosić abaję"

Tomek wyjechał z żoną do Arabii Saudyjskiej. Ich radość nie trwała długo, "musiała nosić abaję" Źródło: youtube.com/PRO100 zmoSTU

Tomek został skierowany do Arabii Saudyjskiej, ponieważ jest ekspertem w swojej dziedzinie. Nie chciał zostawiać rodziny, więc zabrał ze sobą ukochaną żonę i dzieci. Jego partnerka doświadczyła wszystkich obostrzeń dotyczących kobiet w tym kraju. To był koszmar, a nie życie.

Tomek, który na co dzień pracuje jako informatyk, dostał propozycję pracy w Arabii Saudyjskiej. Jak sam przyznaje, był uprzedzony do tego kraju i bał się niebezpieczeństw, co przekładało się też na troskę o rodzinę. Po czterech latach sam przyznaje, że nie jest aż tak źle. Inaczej sądzi jednak jego żona, która przeszła przez piekło. 

Tomek chwali jedno z miast i mówi o przychylności wobec kobiet

Głównym powodem, by podjąć pracę w tak konserwatywnym kraju, były o wiele większe zarobki niż w Polsce. Arabia Saudyjska wydała mu się z czasem spokojnym, bardzo bezpiecznym krajem z wykształconymi ludźmi. Pierwszym miastem, w którym zamieszkał był Rijad, a po 2 latach przeniósł się do Dżeddy. To drugie miasto było dużo bardziej otwarte na potrzeby ludzi i wydawało się spełniać wszystkie jego oczekiwania.

Nieco lepiej niż dawniej żyje się tam teraz też kobietom, jednak bez zbytnich udogodnień. Mogą już robić kurs na prawo jazdy, uczestniczyć w koncertach wraz z mężczyznami czy chodzić do kina, ale wciąż muszą uważać na swoje zachowanie. Szereg zakazów okazał się jednak dla żony informatyka zbyt wymagający i nie potrafiła się z nim pogodzić. Przeszła przez piekło, a męką było nawet noszenie abaji. 

Żona musiała nosić abaję - nie wytrzymała wymagań arabskiego kraju

Abaja to długa, czarna szata z długim rękawem, sięgająca do kostek, zakrywająca wszystko oprócz oczu, w której obserwacja otoczenia jest możliwa jedynie przez cienki pasek na twarzy. Kobiety są zobowiązane ją nosić na szczęście tylko w miejscach publicznych, jednak dla cudzoziemek i tak często stanowi to problem. Żona Tomka nie była wyjątkiem, lecz jeśli chciała tu żyć, musiała przyjąć lokalne zwyczaje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Partnerka Tomka wytrzymała to wyzwanie jedynie 3 lata. Rok temu wróciła do Polski wraz z dziećmi. Irytowało ją to, że musi zrezygnować ze swoich ulubionych czynności i może jedynie siedzieć w domu. Małżeństwo miało to szczęście, że mieszkali w czymś na kształt "zamkniętego miasteczka", gdzie mieszkanki nie musiały nosić abaji. Niestety gdy opuszczały ogrodzoną okolicę, znów musiały się w nią oblec.

Żona Tomka otrzymała dobrze płatną pracę w Polsce, a po 3 latach niemożności wykonywania żadnej pracy w Arabii, to rozwój zawodowy był dla niej najważniejszy. Po powrocie do ojczyzny zdecydowanie odżyła i nigdy więcej nie chce powtórzyć tego, przez co przeszła.

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł