Tomasz Sekielski
screen/Wirtualna Polska
Konrad Karpiuk - 17 Maja 2020

Dotarli do parafii księdza z filmu Sekielskich. Poruszające sceny, sołtys nie potrafił ukryć łez

Tomasz Sekielski niedawno opublikował swój kolejny film pt "Zabawa w chowanego", w którym przedstawił kolejne przypadki pedofilii oraz jej ukrywania w Kościele katolickim. Gdy na jaw wyszła sprawa kolejnego duchownego, dziennikarze udali się do miejscowości, w której był proboszczem, aby dowiedzieć się więcej na temat jego działalności. Wypowiedzi mieszkańców są porażające, nikt go o to nie posądzał.

Tomasz Sekielski po raz kolejny wywołał burzę w polskich mediach. Ujawnienie sprawy księdza Arkadiusza Hajdasza, posądzanego o molestowanie nieletnich wstrząsnęło mieszkańcami gmin, w których duchowny pełnił funkcję proboszcza. Piotr Barejka z Wirtualnej Polski udał się do miejscowości Chwaliszew (województwo wielkopolskie), aby dowiedzieć się czegoś ięcej od mieszkańców.

Tomasz Sekielski obnażył kolejny przypadek pedofilii w kościele. Porażająca relacja sołtysa

Jedną z osób, z jakimi przeprowadzono wywiady, jest sołtys Chwaliszewa, Stanisław Zimny. Okazało się, że wszyscy chwalili proboszcza za jego działanie w parafii. Organizował życie parafii i dobrze zarządzał parafialnymi pieniędzmi, przeznaczając je na remonty świątyni. Miał również świetne kontakty z mieszkańcami, przez co kościół zawsze był pełen wiernych. Okazało się, że nikt nie wiedział o jego występkach.

Dagmara KaźmierskaDagmara Kaźmierska pilnie prosi o pomoc. Dramatyczna sytuacja, pozostało niewiele czasuCzytaj dalej

- Myśmy o tym nic nie wiedzieli. Przecież on wygrał konkurs w gazecie, w "Głosie Wielkopolskim" na najlepszego proboszcza [...] Ja nie słyszałem, żeby ktoś o nim źle mówił. Później, jak go zdjęli z probostwa, to się zaczęło, różne takie opowiadanie. On do nas z Januszowa przyszedł, przecież ci mieszkańcy do niego przyjeżdżali. Szanowali go stamtąd [...] Przy umierających ludziach nikt się nie modlił jak on - mówił wyraźnie poruszony sołtys w który nie mógł ukryć łez w rozmowie z Wirtualną Polską.

Mieszkańcy nie dowierzali w to co słyszą, inaczej go pamiętali

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Katarzyna Dowbor - okropne warunkiMama zmarła na raka, zostali z babcią w okropnych warunkach. Katarzyna Dowbor nie wytrzymałaCzytaj dalej

W filmie "Zabawa w chowanego", ofiary księdza Arkadiusza do których dotarł Tomasz Sekielski, przyznały, że molestował ich, gdy były dziećmi. Gdy sprawa trafiła do kurii, odwołano go z funkcji proboszcza i przeniesiono. Nikt jednak nie wiedział, dlaczego podjęto taką decyzję, podejrzewano, że może być chor, lub po prostu była taka decyzja kurii.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany aktor najlepszych seriali z TVP, TVN i Polsatu. Córka przekazała tragiczne informacje
2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo

Do dziś w miejscowościach, w których ksiądz Arkadiusz Hajdasz jest ciepło wspominany. Jednak jak zaznacza, Piotr Barejko z Wirtualnej Polski, w rozmowach z mieszkańcami dowiedział się, że są "dwa obrazy" proboszcza. Jeden wspomina go jako osobę ciepłą, zaangażowaną w życie wsi, a drugi księdza, który ma na sumieniu molestowanie nieletnich. Prymas Polski podjął już w tej sprawie działania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czynności, od których lepiej nie zaczynać dnia. Potrafią popsuć nam samopoczucie oraz są niekorzystne dla zdrowia
  2. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  3. Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj
  4. Niewyobrażalna tragedia, znaleziono dwa ciała. Policja już jest na miejscu
  5. Za oknem usłyszeli głośny hałas. Wyjrzeli i zamarli, ich życie już nie będzie takie samo
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

BabciaPo śmierci babci otworzył jej album ze zdjęciami i zaniemówił. Dopiero wtedy poznał prawdę, nie mógł uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News