Pierwsza żona Mackiewicza nie miała z nim łatwo. Prowadziła z Tomkiem zażarte batalie w sądzie

Pierwsza żona Mackiewicza nie miała z nim łatwo. Prowadziła z Tomkiem zażarte batalie w sądzie Źródło: YouTube/Tomasz Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz jest wyjątkową postacią dla każdego, kto kocha góry i wspinaczkę. Jego dokonania robią wrażenie, jednak życie prywatne himalaisty pozostawiało wiele do życzenia. Może to potwierdzić jego pierwsza żona, która walczyła z mężem w sądzie.

Tomasz Mackiewicz zasłynął ze swoich osiągnięć sportowych i kanału w serwisie Youtube. Choć nie opowiadał zbyt dużo o swoim życiu prywatnym, na jaw wyszły szokujące relacje, jakie miał z pierwszą żoną. Kobieta nie odpuszczała himalaiście i bez przerwy spotkali się w sądzie. Większość spraw dotyczyły alimentów na dwójkę ich dzieci.

Tomasz Mackiewicz i jego żona regularnie walczyli w sądzie

Tomasz Mackiewicz był mężem Joanny Kondrackiej, z która doczekał się dwójki dzieci. Sielanka nie trwała jednak długo, a para zaczęła spotykać się na licznych rozprawach sądowych. Małżonka alpinisty nie dawała za wygraną i za wszelką cenę chciała dostać od himalaisty pieniądze na wychowanie Maksa i Tonii. Dzieci bardzo kochały swojego tatę, choć ten unikał przeznaczania na nie alimentów, bo podobno ich nie miał.

Sądowa walka trwała latami, a szerzej Tomasz Mackiewicz powiedział o niej w wywiadzie, którego udzielił "Sportowym Faktom" w 2015 roku. Himalaista nie miał łatwo i myślał nawet o emigracji z kraju. Jego sytuacja była ciężka, ale góry były na tyle silne, że ciągle go do siebie przyciągały. Jeszcze w tym samym roku, w którym udzielił wspomnianego wywiadu, udał się na kolejną wyprawę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Życie prywatne himalaisty było bardzo skomplikowane

Joanna Kondracka, matka Maksa i Toni, z wykształcenia jest psychologiem i psychoterapeutką. Pieniądze z pracy nie były jednak wystarczające - oczekiwała większego wkładu ojca w łożenie na dzieci. Nie przejmowała się tłumaczeniami męża, który utrzymywał, że nie stać go na płacenie alimentów.

- Wracam z Himalajów do kraju, nie mam pracy, firma padła, nie mam źródeł utrzymania. Była żona mnie katuje – chce alimentów. Urząd Skarbowy zajmuje konto na 50 tysięcy złotych: "Panie Tomku, podatki nieopłacone". O emigracji myślę, bo wiem, że tylko zagranicą będę mógł znaleźć pracę, która pozwoli zarobić na tyle, by te wszystkie problemy rozwiązać - powiedział w 2015 roku Tomasz Mackiewicz.

Pomimo wszystko, pierwsza żona alpinisty przeżywała jego tragiczną śmierć równie mocno, co druga ukochana. Rozwód ani walka o pieniądze nie zniszczył ich przyjaźni, choć od lat nie mieszkali ze sobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, Polacy nie mogą w to uwierzyć! 
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery! Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Małżeństwo zauważyło dziwne zachowanie psa. Nie wiedzieli, że niegdyś przeszedł traumę, która odcisnęła na nim straszne piętno
  4. Zenek Martyniuk był zabójczo przystojny jako chłopiec. Zdjęcia sprzed lat uderzają po oczach
  5. Mama wysłała syna na wojnę. Wstrząsające wyznanie, nigdy sobie tego nie wybaczy
  6. Wałęsa pokazał zdjęcie z żoną, a internauci ryknęli śmiechem. Jego "Danuta" wygląda bosko
  7. To zwala z nóg, rodzina mordercy Kristiny wyciąga asa z rękawa. Jakub A. będzie miał ochronę prawną o jakiej mu się nie śniło

Źródło: Viva

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News