Pokazała ostatnie zdjęcie z Mackiewiczem. Łzy cisną się do oczu

Pokazała ostatnie zdjęcie z Mackiewiczem. Łzy cisną się do oczu Źródło: Facebook / Tomasz Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz zmarł 30 stycznia 2018 roku na Nanga Parbat. Okoliczności tych tragicznych zdarzeń w swojej książce opisała niedawno jego towarzyszka wyprawy, Elisabeth Revol. Na spotkaniu autorskim w Polsce himalaistka pokazała ostatnie zdjęcie z przyjacielem.

Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli upragniony szczyt Nanga Parbat 25 stycznia 2018 roku. Podczas schodzenia u polskiego himalaisty wystąpiły jednak liczne objawy choroby wysokościowej. Poza tym pogoda niespodziewanie uległa załamaniu. Francuzka wiedziała, że nie może zabrać go dalej ze sobą i musi jak najszybciej wezwać pomoc. Sądziła, że to jedyna szansa na uratowanie jego życia.

Już 27 stycznia Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor wyruszyli w kierunku Revol i Mackiewicza. Dwaj z wymienionych dotarli do himalaistki następnego dnia. Polaka nie udało się niestety uratować.

Tomasz Mackiewicz we wspomnieniach Elisabeth Revol

Swoje wspomnienia z tych dramatycznych zdarzeń Revol opisała niedawno w książce pt. "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat". Francuzka przyznała na jej kartach, jak bolesnym i niezrozumiałym wydarzeniem była dla niej śmierć przyjaciela. Himalaistka do dziś nie może w pełni się z nią uporać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie umiałam żyć z tym, co się stało. Na Nanga Parbat los okazał się zbyt okrutny. Prawda rozdzierała mi serce. Siedziałam sama, dzikim wzrokiem patrzyłam w jeden punkt. Mój mózg nie godził się na to, że Tomka już nie ma. (...) Powrót był piekłem. Wtedy nie miałam zielonego pojęcia, jak nasza historia była nagłośniona. Nawet sobie nie wyobrażałam, że wydano już ostateczne wyroki, które skazywały mnie na piekielne męki albo robiły ze mnie bohaterkę - napisała Revol, opowiadając czytelnikom swą historię.

Poruszające, ostatnie wspólne zdjęcie

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy się modlili, by wygrał z chorobą. Niestety, nie żyje aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie
2. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia

Niedawno himalaistka pojawiła się w Polsce, gdzie wzięła udział w spotkaniu autorskim. Francuzka opowiedziała o swych doświadczeniach oraz odpowiadała na pytania Doroty Wellman. Pokazała także zebranym ostatnie zdjęcie, jakie wraz z Mackiewiczem wykonali w czasie wspólnej wyprawy. Choć sama fotografia była znana wcześniej, nikt do tej pory nie wiedział, że była właśnie tą ostatnią. Jej widok w kontekście tragedii, jaka później się rozegrała, okazuje się więc niezwykle przykry i bolesny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 9-latka zmarła przez powszechną chorobę. Nie wolno jej lekceważyć
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Zrobiono je tuż przed śmiercią. Do sieci wyciekło ostatnie zdjęcie ukochanej księcia Harry'ego z przeszłości
  4. Kultowy aktor Polsatu i TVN potrzebował pilnej operacji. Bardzo smutna informacja dla wszystkich fanów
  5. 65-letni gwiazdor serialu na TVN niespodziewanie został ojcem. Zdjęcie ze szpitala rozczula do łez
  6. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News