Tomasz Mackiewicz oczami pakistańskiego szefa klubu alpinistycznego
Tomasz Mackiewicz
Wiadomości Pikio - 13 Marca 2019

Pakistańczyk ujawnia całą prawdę o Mackiewiczu. Te słowa poszły w świat

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku po tragicznej akcji ratunkowej. Prawdę o tym, w jaki sposób himalaista był traktowany w środowisku sportowym wyjawił Asghar Ali Porik. Pakistańczyk dobrze znał Polaka, gdyż wielokrotnie współpracował z nim przy organizacji jego wypraw.

Tomasz Mackiewicz zginął ponad rok temu w dramatycznych okolicznościach. Alpinista podczas schodzenia z Nanga Parbat doznał choroby wysokościowej, wielu odmrożeń oraz ślepoty śnieżnej. Chociaż na pomoc Polakowi szybko wyruszyła grupa wspinaczy, ostatecznie niestety nie udało się uratować jego życia.

Jaki był naprawdę Tomasz Mackiewicz?

O tym, jakim człowiekiem był naprawdę Tomasz Mackiewicz, opowiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Asghar Ali Porik. Pakistańczyk jest szefem klubu alpinistycznego, a w przeszłości pomagał polskiemu wspinaczowi w organizacji jego wypraw.

Justyna Żyła o ideale mężczyznyCo na to Piotr Żyła? Justyna opowiedziała właśnie o idealnym mężczyźnie, wbiła mu szpilę?Czytaj dalej

- On nie był profesjonalnym, zawodowym wspinaczem, jacy zimą odwiedzają Pakistan. Nanga była jego marzeniem, pasją, zafiksował się na nią. W tym pozytywnym tego słowa znaczeniu - powiedział Asghar Ali Porik.

Pakistańczyk ujawnił także, w jaki sposób środowisko alpinistów traktowało Tomasza Mackiewicza. Jak się bowiem okazało, Polak nie zawsze mógł często liczyć na potrzebne wsparcie oraz traktowanie w sposób poważny i profesjonalny.

- Nie dysponował wielkimi pieniędzmi, na dodatek z roku na rok dopiero uczył się wspinaczki wysokogórskiej. Zdobywał doświadczenie na zboczach Nanga Parbat. Krok po kroku wspinał się coraz wyżej. Nic dziwnego, że ludzie mu nie wierzyli, nie rozumieli go, nie traktowali go poważnie, nie uważali za dobrego alpinistę. Moim zdaniem jednak, przez te wszystkie lata pokazał, że należy mu się hołd i szacunek. Był wielkim walczakiem, sportowcem - stwierdził bardzo szczerze Asghar Ali Porik, wyraźnie poruszony wspomnieniami o Mackiewiczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

donald tuskDonald Tusk ukrywał to przez całe życie. Był ofiarą przemocyCzytaj dalej

Jakimi wspinaczami są Polacy?

Ostatecznie Pakistańczyk opowiedział także o tym, jak w ogóle współpracuje mu się z polskimi wspinaczami. Co ciekawe, dochodzi bowiem do tego bardzo często.

- Jesteście bardzo przyjaźnie nastawieni, szanujecie lokalne tradycje i przede wszystkim kochacie góry. A my, Pakistańczycy jesteśmy ludźmi, którzy jak raz się zaprzyjaźnią, to ta znajomość trwa przez całe życie. Dlatego wielu Polaków jest ze mną w ciągłym kontakcie - powiedział w otwarty sposób szef popularnego klubu alpinistycznego.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Nowy hit TVP "Stulecie Winnych"! Gwiazdorska obsada i MILIONOWE wyświetlenia
  3. Mąż Dominiki Gwit schudł 50 kilogramów! Teraz to prawdziwy przystojniak
  4. Edyta Górniak postanowiła zniknąć. Napisała specjalne pożegnanie
  5. Chcieli ich wszystkich potruć? PKP rozdała przeterminowaną żywność pasażerom

ola kwaśniewskaOla Kwaśniewska w dniu swojego ślubu. Jej suknia przyćmiła wszystko!Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News