Tomasz Lis ostro o rządzie PiS: "To nie jest władza, to jest rak"

Tomasz Lis ostro o rządzie PiS: "To nie jest władza, to jest rak" Źródło: Screen / YouTube/ publicystykatvp

Tomasz Lis skomentował afery, które w ostatnim czasie dotykają rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość. Znany dziennikarz w mocnych słowach opisał działania władzy.

Tomasz Lis bardzo ostro zrecenzował działania Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim czasie na światło dzienne wyszło kilka afer, których bohaterami są politycy partii rządzącej. Burzę w mediach wywołały sprawy prywatnych lotów marszałka Marka Kuchcińskiego i niewykonania przez Kancelarię Sejmu wyroku Najwyższego Sądu Apelacyjnego. Redaktor naczelny "Newsweeka" wyraził swoją gorzką opinię na Twitterze.

Tomasz Lis komentuje afery. "Im się to jak psu buda należy"

Tomasz Lis użył Twittera, by podzielić się swoimi politycznymi refleksjami. 

- Znowu brutalny atak na Prawo i Sprawiedliwość. Druga osoba w państwie, marszałek Sejmu, nie może mieć taksówki powietrznej, skoro społeczna Beata miała? Trzecia osoba, marszałek Senatu, nie może mieć luksusowej rządowej willi? Im się to jak psu buda należy. A LGBT to zło - napisał dziennikarz.

Redaktor naczelny "Newsweeka" sugeruje, że władza stara się nagłośnić kontrowersje związane z LGBT, by tym pozornym problemem przykryć poważne afery, które pojawiły się w ostatnim czasie. Zauważa też, że argumentem na obronę marszałka Kuchcińskiego jest wypominanie podobnych zachowań opozycji, co jest oznaką hipokryzji.

- Gdy pada hasło „loty Kuchcińskiego” politycy PiS-u krzyczą, że „Tusk też latał”. Nie wspominają za to, skąd to wiedzą. Otóż wiedzą, bo napisaliśmy o tym w Newsweeku. Czy ktokolwiek wyobraża sobie, że PiS-owskie media ujawniają coś, co nie służy interesom PiS- u? Tak różnica - napisał Tomasz Lis.

Gorzka refleksja Tomasza Lisa. "To jest rak"

W innych postach Tomasz Lis wymienia zarzuty, jakie ma wobec obecnej władzy. Przypomina m.in., że zdecydowano się nie wykonać prawomocnego wyroku sądu. Jego zdaniem takie zachowania, jak te marszałka Kuchcińskiego, są po prostu efektem otrzymania władzy przez "ekipę aroganckich, pazernych arywistów".

- Rezultat objęcia władzy przez ekipę aroganckich, pazernych arywistów, którzy traktują Polskę jak własność i uważają, że wszystko im się należy. Ale jak Polacy chcą takiej władzy, to ich wybór. Samoloty Kuchcińskiego, samoloty Szydło, wieże Kaczyńskiego, willa Karczewskiego, działki Morawieckiego, premie Glapińskiego. I kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. To nie jest władza. To jest rak - uważa Tomasz Lis.

Źródło: Twitter/ @lis_tomasz

 

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu