Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy

Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy Źródło: pikio

Tomasz Komenda przeżył piekło, które ciężko sobie wyobrazić. Jego sprawa poruszyła całą Polskę, a kuriozalny wyrok sprawił, że niejedna osoba uroniła łzę wzruszenia. Teraz, już wolny mężczyzna, postanowił walczyć o swoje. Właśnie nastąpił nagły zwrot w jego sprawie.

Niewielu byłych więźniów jest w Polsce tak dobrze znanych jak Tomasz Komenda. Dramat mężczyzny, który niemal dwadzieścia lat spędził za kratkami nie uczyniwszy niczego złego, poruszył całą Polską. Jego sprawa to prawdziwy przełom i pokazuje, że wyroki sądu można skutecznie podważyć nawet po wielu latach.

Teraz nastąpił kolejny punkt zwrotny w jego sprawie. Mężczyzna od czasu wydostania się na wolność słusznie pragnie uzyskać zadośćuczynienie za skandaliczny wyrok, który zamienił całe jego życie w prawdziwe piekło. Teraz wystąpił z zaskakującym wnioskiem, który sprawił, że wyznaczeniem sędziów w sprawie odszkodowania zajmie się Sąd Najwyższy.

Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie

Trudno się dziwić, że najsłynniejszy były więzień w Polsce utracił bezpowrotnie zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Nikogo nie zaskoczy w takim razie również fakt, że gdy mężczyzna oraz jego adwokat dowiedzieli się, że sprawę odszkodowania ma rozpatrywać sąd wrocławski, natychmiast postanowili złożyć wniosek o to, by sprawa została przeniesiona do Sądu Najwyższego. Wniosek został przyjęty, co oznacza że właśnie w w najwyższej instancji wymiaru sprawiedliwości zapadnie ostateczna decyzja o składzie, orzekającym o wysokości odszkodowania niesłusznie skazanego mężczyzny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wśród sędziów, którzy mogliby zostać wylosowani jest sędzia, który skazał Tomasza Komendę za zbrodnie, której nie popełnił - powiedział prawnik Komendy, cytowany przez Wirtualną Polskę.

To naprawdę wstrząsająca informacja. Tomasz Komenda słusznie obawia się o swój wyrok i z pewnością ucieszył się na myśl, że sprawa zostanie przeniesiona, a wrocławski sad ostatecznie przychylił się do jego wniosku. Niesłusznie skazany ubiega się o 18 milionów złotych odszkodowania - a więc milion za każdy rok spędzony w koszmarnych warunkach więzienia. Był wtedy bity, poniżany, głodzony przez innych więźniów. Znęcali się nad nim psychicznie i fizycznie, myśląc, że jest pedofilem.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Marzena Rogalska po raz pierwszy pokazała partnera! Fani są w SZOKU widząc, jak wygląda
  2. Czy tak wygląda samolot, w którym ZGINĘŁA Anna Jantar? Do sieci trafiło wideo, które zszokowało fanów
  3. Kaczyńska z synem przyłapani u stryja. Jej wiosenna stylizacja zwala z nóg
  4. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  5. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  6. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  7. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News