Komendzie przywrócono specjalne świadczenie. Przez następne 3 lata będzie większe

Komendzie przywrócono specjalne świadczenie. Przez następne 3 lata będzie większe Źródło: YouTube/Telewizja wPolsce

Tomasz Komenda opuścił więzienie po 18 latach od niesłusznego skazania. Mężczyzna nie był przystosowany do życia poza zakładem karnym, dlatego też przyznano mu specjalne świadczenie socjalne. Chociaż miało wygasnąć w marcu, przez następne trzy lata były więzień będzie otrzymywał jeszcze wyższą kwotę.

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za przerażającą zbrodnię, której nie popełnił. Długie 18 lat za kratami zakładu karnego całkowicie go odmieniły i zrujnowały jego stan psychiczny. Do dziś mężczyzna nie do końca radzi sobie z przebytą traumą oraz próbami przystosowania się do pozawięziennej rzeczywistości. Wciąż cierpi na bardzo głęboką depresję. Stan zdrowia nie pozwala mu więc na poszukiwanie, a później podjęcie pracy.

Tomasz Komenda dostał większe świadczenie socjalne

Tuż po uniewinnieniu Komendy, przyznano mu na 12 miesięcy specjalne świadczenie socjalne, którego wysokość wyniosła 3276 zł netto. Niestety przygotowana dla byłego więźnia zapomoga miała wygasnąć w marcu 2019 roku. Od tej pory mężczyzna nie otrzymywałby już więc ani grosza, a wciąż nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać i funkcjonować w dawny sposób.

Jak się jednak okazało, premier Mateusz Morawiecki z pomocą swych współpracowników podjął decyzję o przedłużeniu okresu wypłacania Komendzie świadczenia. Uniewinniony będzie otrzymywał zapomogę jeszcze przez trzy lata. Co ciekawe, jej wysokość zostanie ostatecznie zwiększona, aby w jeszcze szerszym stopniu móc wesprzeć go w powrocie do normalnego, aktywnego życia. Po upłynięciu tego okresu rządzący będą zapewne podejmowali kolejne, ewentualne kroki w jego sprawie.

Mateusz Morawiecki przywrócił świadczenie Tomaszowi Komendzie

- Mieliśmy już przygotowany wniosek o przedłużenie świadczenia, ale premier nas uprzedził i z własnej inicjatywy przyznał rentę na trzy lata. Została ona też podwyższona o 500 złotych - ujawnił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski mec. Zbigniew Ćwiąkalski, który reprezentuje Tomasza Komendę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielu wyborców szybko przyklasnęło decyzji polskich polityków dotyczącej podwyższenia oraz przedłużenia świadczenia dla byłego więźnia. Jak twierdzą komentujący, być może chociaż w ten sposób uda się częściowo zapewnić mu lepsze życie po koszmarze zakładu karnego.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Syn Martyniuka odciął się od córki? Rodzice bardzo się o niego martwią
  2. Królowa Elżbieta jest śmiertelnie chora? "Widać objawy"
  3. Polityczny koniec Jakiego. Kaczyński zdecydował?
  4. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  5. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie. Nikt jej nie znalazł

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News