Koszmar Komendy trwa. Wsadził go na lata za kratki, teraz zdecyduje o jego odszkodowaniu

Koszmar Komendy trwa. Wsadził go na lata za kratki, teraz zdecyduje o jego odszkodowaniu Źródło: Screen/youtube/Superwizjer TVN

Tomasz Komenda wciąż nie może spokojnie cieszyć się wolnością po tym, jak niesłusznie odsiedział 18 lat w więzieniu. Właśnie na jaw wyszło, że jego koszmar nadal trwa, a człowiek, który wsadził go za kratki, może decydować o przyznaniu mu odszkodowania.

Tomasz Komenda wciąż nie może otrząsnąć się po tragedii, którą przeżył. 18 lat temu niesłusznie skazano go na karę więzienia za gwałt oraz morderstwo, których nie popełnił. Wielokrotnie powtarzał to w sądzie, niestety nikt nie chciał mu uwierzyć. Po latach okazało się, że mówił prawdę i ostatecznie wyszedł na wolność, lecz zmarnowanych lat młodości już nikt mu nie zwróci. 

Z tego powodu ciągle walczy w sądzie o zadośćuczynienie i odszkodowanie, które choć w niewielkim stopniu zrekompensują mu 18 lat w więzieniu oraz przeżyty koszmar. Niestety teraz okazuje się, że Tomasz Komenda kolejny raz znalazł się w tragicznej sytuacji. O dalszej sprawie jego odszkodowania zadecydować ma człowiek, który kilkanaście lat temu wsadził go za kratki. 

Tomasz Komenda kolejny raz znalazł się w absurdalnej sytuacji

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami "Faktu" sprawą niesłusznie skazanego Komendy zająć się ma wydział II Karny Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że temu przewodniczy sędzia Mariusz Wiązek. 

Dokładnie on 18 lat temu wydał wyrok, przez który Tomasz Komenda spędził w więzieniu najlepsze lata swojego życia. Wszystko wskazuje więc na to, że to właśnie on teraz zadecyduje o przyznaniu odszkodowania niesłusznie skazanemu, jest jednak jeszcze jednak iskierka nadziei. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zadecyduje człowiek, który go skazał? 

Głos w tej kontrowersyjnej sprawie zabrał także były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ćwiąkalski reprezentujący niesłusznie skazanego. 

- Przecież ten sędzia był w składzie, który zmienił kwalifikację prawną czynu i skazał Tomasza Komendę na karę wyższą o 3 lata, niż wnioskował prokurator. Teraz jego wydział zajmie się zadośćuczynieniem i odszkodowaniem! - mówił oburzony. 

Jedyną szansą na zmianę tej sytuacji jest to, że jeśli Wiązek rzeczywiście zostanie przydzielony do tej sprawy, Tomasz Komenda może natychmiast złożyć wniosek o wyłączenie go z postępowania. Jak przypuszczają media, tak się właśnie stanie, jednak wciąż przerażenie budzi fakt, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce. Komeda oczekuje milion złotych zadośćuczynienia za każdy rok spędzony w więzieniu. 

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Ivona Pavlović ogłosiła radosną nowinę! Niedługo będzie bawić na rękach dziecko! Dzidziuś jest w drodze, zewsząd spływają gratulacje
  3. Justyna Żyła znowu pierze brudy w telewizji. Alimenty, rozwód i kradzież 20 tysięcy
  4. Wstrząsająca wizja Jackowskiego o ogromnej katastrofie. Nie żyje 150 osób
  5. Dowbor oszalała? Ujawniono treść jej testamentu, będziecie w szoku, kto dostanie majątek
  6. Iwona Pavlović przekazała radosną nowinę. Jej rodzina niebawem się powiększy

Źródło: Super Express

Następny artykuł