Sprawa Komendy wciąż elektryzuje polskie społeczeństwo. Odkąd w mediach pojawiła się jego historia, stał się symbolem wadliwego działania zarówno polskich służb śledczych, jak i wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj Tomasz Komenda usłyszał wyrok uniewinniający wydany przez Sąd Najwyższy. Podczas konferencji prasowej doszło jednak do nerwowej sytuacji.

Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Tomasza Komendę i zdecydował się uchylić wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt na 15-letniej Małgorzacie Kwiatkowskiej, jaki niesłusznie na nim ciążył. Komenda przebywał w zakładzie karnym ponad 18 lat – w marcu bieżącego roku został zwolniony warunkowo.

Po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez Sąd Najwyższy, obrońca Tomka, prof. Zbigniew Ćwiąkalski zwołał specjalną konferencję prasową. Dziennikarze skupiali się głównie na pytaniach o marzenia i plany na przyszłość.

– Marzę o założeniu rodziny, choć nikogo nie mam. Mam 42 lata, kiedy jak nie teraz? – powiedział w odpowiedzi na pytania dziennikarzy Tomasz Komenda. Dodał też, że nie spocznie w walce o pełną sprawiedliwość i dopilnuje, by ci którzy są odpowiedzialni za jego niesłuszne skazanie ponieśli poważne konsekwencje.

Tomasz Komenda nie wytrzymał

W pewnym momencie na konferencji zrobiło się naprawdę nieprzyjemnie. Tomek nagle wskazał na sali dziennikarza, który – jak przekonuje Komenda – niszczył go przez 18 lat pobytu w więzieniu.

– Jest tu na konferencji, jeden dziennikarz, który przez 18 lat oczerniał mnie w mediach. I teraz nie wiem po co tu przyszedł? Pisał, że jestem pedofilem i mordercą, a dziś jest tu i jak on teraz może uśmiechając się spojrzeć mi w oczy? – powiedział Komenda w poruszającym wystąpieniu przed mediami.

Jak dodał Tomek, wspomniany przez niego dziennikarz chciał mu przed konferencją podać rękę, tak jakby nigdy nic się nie stało. Komenda jednak nie odwzajemnił gestu i chyba nie ma się mu czego dziwić.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wiedziała, że Tomasz Komenda jest niewinny. Próbowano ją zgwałcić i zamordować
  2. SKANDAL! Tomasz Komenda wrabiany w kolejne przestępstwo
  3. Oni wiedzieli, że Komenda jest niewinny. Kazali to zatuszować
  4. Koniec gehenny Komendy. Wiemy, ile dostanie odszkodowania

10 nieślubnych dzieci, które zdobyły wielką sławę [ZDJĘCIA]

Srebrne Usta: Te słowa polityków rozbawią cię do łez!